Małopolskie

Głosujemy na „Top 5” Małopolski

Trzecia runda głosowania na portalu narodowym www.polska.travel.pl. Internauci wybierają największe atrakcje turystyczne polskich regionów. W dwóch pierwszych turach konkursowego sondażu oddawano głosy na „Top 5" województwa śląskiego i opolskiego. Przez najbliższe dwa tygodnie głosujemy na jedną z pięciu reprezentatywnych propozycji Małopolski.

Kampania reklamowa na tramwaju…Więcej »

„Trzy Krainy” – wspólna promocja

W rejonie wokół Jeziora Czorsztyńskiego i pasma Pienin tkwi olbrzymi potencjał turystyczny. Region ten doskonale wpisuje się w założenia konkursu Komisji Europejskiej na najlepszą europejską destynację „Eden”, mającego na celu promocję miejsc, gdzie natura, dziedzictwo kulturowe i działalność człowieka stworzyły wyjątkowe warunki do rozwoju produktu turystycznego.

Adrenalina jest trendy

Aktywny klient, poszukujący niecodziennych wrażeń przestał zaliczać się do turystyki niszowej. To już bardzo poważny sektor „przemysłu czasu wolnego”, wymagający specjalnego traktowania. Do organizatorów turystyki kwalifikowanej i MICE, animatorów imprez i wydarzeń oraz nauczycieli skierowana jest w pierwszej kolejności „adrenalinowa” nowinka wydawnicza Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Jan Wieczorkowski

Dobra współpraca z partnerami w terenie to klucz do promocyjnych sukcesów

Aktualności Turystyczne: - Jak wpisują się działania Małopolskiej Organizacji Turystycznej w wizje strategii turystycznej Województwa Małopolskiego?

Kreowanie marki regionu

W dobie powszechnego dostępu do usług turystycznych i rosnącej pozycji turystyki w sektorze gospodarki, zrównoważony i kompleksowy rozwój turystyki w regionie to zadanie istotne nie tylko ze względu na aspekt ekonomiczny, ale również, a może przede wszystkim, na wykreowanie atrakcyjnej i dobrze kojarzonej marki regionu.

139 emisji w prime time…Więcej »

Królewskie miasto na topie

Co nowego w grodzie pod Wawelem? To pytanie zadają sobie od lat bywalcy krakowskich kawiarni, knajpek wokół rynku i na Kazimierzu, „odlotowych” pubów i elitarnych salonów.

Najlepsze produkty turystyczne Małopolski

Z przyjemnością informujemy, że w latach 2003-2008 osiem produktów turystycznych Małopolski otrzymało Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszych produktów turystycznych w danych latach oraz jedno Wyróżnienie. Były to: • w 2003 r. - Festiwal Kultury Żydowskiej oraz „W poszukiwaniu skarbu Inków” • w 2004 r. – Festiwal Misteria Paschalia oraz „Podziemna eskapada czyli wycieczka z przygodami” • w 2005 r. – Nocleg w Kopalni Soli Bochnia • w 2006 r. - Park Rowerowy Wierchomla oraz Wyróżnienie – „Odkrywamy Solilandię” • w 2007 r. – Oferta edukacyjno-kulturalna Muzeum Żup Krakowskich i „Tatrzańskie Wici”.

Najważniejsi są narciarze i smakosze

- Turystyka zimowa i kulinarna to dla Małopolskiej Organizacji Turystycznej główne obszary koncentracji promocji regionu w latach 2008-2010 – mówi prezes MOT Jan Wieczorkowski. - Takie priorytety narzuca potencjał regionu. Widoczny rozwój sektora biznesu narciarskiego, wraz z towarzyszącą mu gastronomią, rozumianego jako element promocji regionu i rozumiejącego potrzebę tej promocji, sprzyja tym działaniom.

„MOT-owska Rodzina”…Więcej »

Piątka – „na piątkę”

Mówi się , że o dobrej kondycji firmy świadczy stabilność kadr. Zespół MOT-u może być przykładem tej dewizy. Pracują razem od tylu lat i znają się tak dobrze, że czasem mówią o sobie „MOT-owska Rodzina ”.

Leszek Zegzda, wicemarszałek Województwa Małopolskiego

Małopolskie serce Karpat

Jest wiele aspektów wyróżniających Małopolskę w Polsce i Europie. Wielu z nich nie sposób jednak zrozumieć, bez patrzenia na ten region w szerszym, karpackim kontekście.

Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!