Świętokrzyska Zielona Szkoła

Raj dla dzieci i młodzieży

Zgodnie z zapisami dokumentów strategicznych, jakie powstały w ciągu ostatnich dwóch lat, a traktujących o świętokrzyskiej turystyce, o przewadze konkurencyjnej województwa decydować będzie „Świętokrzyska Zielona Szkoła” - czyli produkt skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej.

Region świętokrzyski świetnie odpowiada na potrzeby i zainteresowania tej grupy osób, jakimi niewątpliwie są: poznanie, zabawa, rozrywka, sport, przebywanie w grupie rówieśników. Ofertę województwa świętokrzyskiego przygotowaną dla dzieci i młodzieży wyróżnia przede wszystkim sposób wykorzystanie walorów regionu. Nacisk kładziony jest na edukację dzieci i młodzieży, ich zaangażowanie, zarówno umysłowe, jak i fizyczne podczas żywych lekcji literatury, historii, przyrody czy geografii.
Przedstawiamy Państwu kilka sztandarowych atrakcji turystycznych, które są zazwyczaj celem przyjazdów dzieci i młodzieży:

Jaskinia Raj – Podziemny Świat Baśni

Odwiedzając Region Świętokrzyski koniecznie wstąpić należy do Jaskini Raj, jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Przez wieki natura stworzyła pod ziemią zapierający dech w piersiach kompleks korytarzy i komnat przyozdobiony setkami stalagmitów, stalaktytów, stalagnatów i pizoidów o różnorodnych kształtach i formach. Specjalnie dla turystów udostępniona została do zwiedzania 180-metrowa podziemna trasa turystyczna prezentująca ten bajkowy, podziemny świat. Przy wejściu do jaskini zobaczyć można wystawę muzealną z odtworzonym obozowiskiem rodziny neandertalskiej z trzema naturalnej wielkości postaciami oraz szczątkami prehistorycznych zwierząt: mamuta, nosorożca włochatego i niedźwiedzia jaskiniowego. Spacer korytarzami Jaskini Raj, na pewno na długo pozostanie w głowach i sercach dzieci i młodzieży.

Jaskinia „Raj”
26-060 Chęciny
rezerwacja wejść indywidualnych: tel./fax: 0-41/ 346-55-18
rezerwacja wejść grupowych: tel.: 0-41/ 366-30-15, fax: 0-41/ 366-44-14
www.jaskiniaraj.pl
czynne: V–VIII wt.–niedz., w godz. 9.00–18.00
IX–IV wt.–niedz., w godz. 10.00–17.00

Dąb Bartek – niepowtarzalna lekcja biologii w plenerze

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!