Śląskie

0

Śląskie z certyfikatami

Finał konkursu na najlepsze produkty turystyczne nie może się odbyć bez obecności kandydatów ze Śląskiego. Od początku istnienia konkursu zgłaszane przez Śląską Organizację Turystyczną atrakcje otrzymują Certyfikaty POT, co więcej – w kolejnych latach wygrywają również batalię o Złoty Certyfikat. I w tej kategorii Śląskie nie ma sobie równych!

zamek ogrodzieniec

Złoty Szlak łączy województwa

Szlak Orlich Gniazd, jedna z najbardziej znanych atrakcji województwa śląskiego,  został Najlepszym Produktem Turystycznym Polski 2012 r. Ten wyjątkowyprodukt turystyczny znanyjest od lat. Dziś można – a nawet trzeba - odkryć go na nowo!

1

Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki”®

Województwo śląskie słynie z dobrej kuchni – to wiedzą wszyscy. Niewielu zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak bardzo jest ona różnorodna. Wpływy czeskie, austriackie, niemieckie, żydowskie – wszystkie zostawiły swoje smakowite ślady, co sprawiło, że Śląskie to jeden z najciekawszych kulinarnie regionów Polski.

1

Szlak Zabytków Techniki coraz lepszy

Złoty Certyfikat dla Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego dla wielu był ogromnym zaskoczeniem. Pierwsza w historii taka nagroda zobowiązuje! Od 2008 r. trwa ciągły rozwój tego markowego produktu turystycznego.

pJura

Lider turystyki weekendowej

Stereotypowo postrzegane województwo śląskie okazuje się jednym z najczęściej odwiedzanych regionów w Polsce! Właśnie do takich wniosków dochodzi się, przeglądając coroczne wyniki badań ruchu turystycznego. Jedno jest pewne – w 2010 r. Śląskie było niekwestionowanym liderem turystyki weekendowej. Czekamy na analizy dotyczące kolejnych lat – wtedy okaże się, czy jest to stała tendencja.

1

Śląski System Informacji Turystycznej

Wykwalifikowana kadra i systemowe podejście do informacji turystycznej – takie priorytety przyświecają Śląskiej Organizacji Turystycznej, która od 2012 r. jest liderem projektu „Śląski System Informacji Turystycznej” (ŚSIT). Ma on gruntowanie przebudować dotychczasowy stan informacji turystycznej w regionie. Dzięki projektowi turysta w każdym zakątku województwa będzie równie dobrze obsłużony i poinformowany. I to o atrakcjach całego regionu.

Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!