Więcej turystów biznesowych z londyńskiego City

W styczniu PLL LOT uruchomiła nowe połączenie pomiędzy Warszawa a Londynem. Wśród pasażerów pierwszego rejsu z Wysp Brytyjskich była, na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej, grupa uczestniczek i uczestników podróży studyjnej specjalizujących się w turystyce biznesowej.

Bezpośrednie loty pomiędzy stolicami obu krajów są setnym połączeniem obsługiwanym przez polskiego narodowego przewoźnika. W rozkładzie są dwa rejsy, ranny i popołudniowy. Miejscem, w którym samoloty LOT lądują i startują jest centralny port lotniczy Londyn-City. Bliska lokalizacja finansowego centrum brytyjskiej stolicy powoduje, że London City Airport cenią sobie pasażerowie podróżujący w celach biznesowych.

Wszystkie elementy, które interesują agencje sektora TMC i MICE

Polska Organizacja Turystyczna wykorzystuje intensywny rozwój siatki połączeń lotniczych krótkiego i dalekiego zasięgu realizowany przez PLL LOT w działaniach promujących turystykę przyjazdową do naszego kraju. Londyński ośrodek POT we współpracy z PLL LOT i Warszawską Organizacją Turystyczną zorganizował z okazji inauguracji nowego połączenia podróż studyjną dla przedstawicieli sektorów wyspecjalizowanych w obsłudze firm i korporacji w zakresie przygotowywania i zarządzania podróżami służbowymi oraz zajmujących się kwestiami z dziedziny organizacji kongresów, konferencji, wystaw i spotkań biznesowych. Uczestnicy podróży studyjnej do Warszawy reprezentowali American Express, Eton Travel, Reed & Mackay, BCD Travel, FCM, Gray Dawes Travel Protravel International, Business Travel Direct.

Program pobytu w Warszawie obejmował wszystkie elementy, które interesują specjalistów agencji działów TMC i MICE. Uwzględniono prezentację stołecznych powierzchni konferencyjnych, między innymi na Stadionie Narodowym, zwiedzanie najbardziej popularnych wśród turystów atrakcji miasta, takich jak warszawska starówka, Trakt i Łazienki Królewskie, wizyty w restauracjach serwujących tradycyjne polskie dania oraz w hotelach Bristol i Raffles Europejski Warsaw, oferujących wysoki standard pobytu gości.

Perspektywiczna inwestycja

Dla obsłużenia rejsów z centralnego portu lotniczego Londynu do warszawskiego lotniska Chopina konieczna była inwestycja ze strony PLL LOT w nowe samoloty średniego zasięgu Embraer E-190. Maszyny zabierają na pokład ponad stu pasażerów, spełniają warunki optymalnego zasięgu oraz specyficznych wymagań City Airport, lotniska o stromym kącie podejścia do lądowania i startu ze stosunkowo krótkiego pasa. Inwestycja LOT ma perspektywy. Według szacunków nowe połączenie będzie jednym z najbardziej udanych w siatce polskiego przewoźnika. Przyczyni się do zwiększenia ruchu pomiędzy stolicami Polski i Wielkiej Brytanii, ułatwi dostęp sfer biznesowych London City do Europy Środkowo- Wschodniej, wybierane też będzie jako wygodne połączenie przesiadkowe w podróżach przez Warszawę do krajów Azji.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!