Światowy Dzień Turystyki w Małopolsce

Turystyka – łączenie kultur

Od prawej Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej / fot.: MOT

- W tym roku przypadł nam zaszczyt bycia  gospodarzem tego, tak prestiżowego spotkania na turystycznym szczycie – powiedział prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Leszek Zegzda witając uczestników ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Miejscem uroczystości był hotel  Dosłońce  Conference & SPA w Racławicach pod Krakowem. Program uroczystej gali zawierał elementy nawiązujące do insurekcji kościuszkowskiej 1794 roku i zwycięskiej bitwy, jaką niespełna dwa tygodnie po rozpoczęciu powstania, stoczyły polskie oddziały dowodzone przez naczelnika Tadeusza Kościuszkę z wojskami rosyjskimi pod dowództwem generała majora Aleksandra Tormasowa. Historyczne widowisko nosiło tytuł „Prawda i mity o walce bronią białą i palną na XVIII- i XIX-wiecznym polu walki”.

Ceremonialne honory czynili gościom uroczystości kosynierzy w historycznym ordynku. Do Racławic przybyli między innymi Katarzyna Sobierajska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki i Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki są okazją do podziękowań i oficjalnych wyrazów uznania za wkład w rozwój tego sektora polskiej gospodarki. Honorowe Odznaki za Zasługi dla Turystyki otrzymało 34 osoby. Do elitarnego grona posiadaczy Honorowej Odznaki za Zasługi dla Turystyki dołączyły też reprezentujące Polską Organizację Turystyczną Teresa Buczak, wicedyrektor Biura Zarządzania Projektem „Promujmy Polskę Razem” oraz Magdalena Krucz, wicedyrektor Departamentu Instrumentów Marketingowych.

Obchody Światowego Dnia Turystyki w Małopolsce były efektownym elementem programu kończącego Europejskie Forum Turystyki, podczas którego o zagadnieniach rozwoju turystyki i jej zrównoważonego rozwoju dyskutowali przedstawiciele Komisji Europejskiej, administracji rządowej szczebla centralnego i regionalnego krajów Unii Europejskiej, samorządu terytorialnego i gospodarczego oraz branży turystycznej i świata nauki. To ważne spotkanie stało się jednocześnie okazją do zaprezentowania przedstawicielom unijnych krajów bogactwa historycznego, kulturalnego i turystycznego Krakowa i regionu Małopolski.

Światowy Dzień Turystyki ustanowiony został w roku 1980 z inicjatywy Światowej  Organizacji Turystyki (UNWTO). W tym roku obchodzony był pod hasłem  „Turystyka – Łączenie Kultur”.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!