Szybko rośnie liczba chińskich turystów w Polsce

W połowie kwietnia w Pekinie, odbywały się targi COTTM 2018, China Outbound Travel & Tourism Market. Podczas trzech dni imprezy targowej, przedstawiciele branży turystycznej, bez udziału klientów indywidualnych spotykali się, nawiązywali kontakty, wymieniali doświadczeniami, zawierali umowy.

Rok 2018 ogłoszony został Rokiem turystyki Unii Europejskiej w Chinach. Wystąpienie krajów europejskich na Outbound Travel & Tourism Market są jednym z przedsięwzięć biznesowych w ramach przyjętego programu wydarzeń z okazji 2018 China-UE Tourism Year. COTTM są najdłużej działającymi w CHRL targami rynku turystyki wyjazdowej.

Tegorocznym COTTM towarzyszy konferencja obejmująca problematykę współpracy w zakresie turystyki pomiędzy Chinami i Unią Europejską, która poświęcona jest między innymi kwestiom popularyzacji podróży rodzinnych do Europy oraz promocji europejskich, ponadregionalnych produktów turystycznych. W trzydniowej imprezie branżowej B2B w Pekinie, bierze udział przeszło 4,5 tys. przedstawicieli chińskich biur podróży i organizatorów zagranicznych wyjazdów.

Na stoisku Polskiej Organizacji Turystycznej przeprowadzono ponad 60 spotkań z przedsiębiorcami turystycznymi i biurami podróży. Rozmowy koncentrowały się głównie na informacjach dotyczących nowych produktów turystycznych tworzonych przede wszystkim pod kątem indywidualnych zainteresowań i tematycznych programów pobytowych, wypoczynku w gronie rodziny, a także nowych grupowych tras objazdowych po naszym kraju, udziału w wydarzeniach kulturalnych w 2018 i w przyszłym roku oraz zagadnienia związane z turystyką konferencyjną.

W strategii rozwoju turystyki przyjazdowej do Polski realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną, Chiny znalazły się na pierwszym miejscu wśród rynków pozaeuropejskich. Intensywne, wielostronne działania POT podniosły zainteresowanie chińskiego sektora turystyki wyjazdowej propozycjami wypoczynku i organizacji spotkań biznesowych w naszym kraju. W 2017 roku liczba gości z Państwa Środka odwiedzających Polskę wzrosła o ponad połowę, osiągając poziom ponad 130 tysięcy podróżnych z chińskimi paszportami.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!