Stacja Wolność

Pod taką nazwą organizowane są spacery z przewodnikami po polskich miastach, które wspólnie organizują PKP Intercity i Polska Organizacja Turystyczna.

Zaproszenie na spacery stanowi formę zachęcenia Polaków do poznawania historii naszego kraju i jest elementem obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zainteresowani zwiedzaniem mogą wziąć udział w spacerach z przewodnikiem w dwa kolejne weekendy września. 22.09. w Gdyni, 23.09. w Krakowie, 29.09. w Poznaniu, 30.09. w Warszawie. Miejsca, które odwiedzą uczestnicy wybrane zostały pod kątem historycznych zdarzeń i są bezpośrednio związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Każdy ze spacerów przewidziany jest na ok. 2,5 godziny i będzie w nim mogło wziąć udział do 60 osób. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem facebook@intercity.pl. Po zakończeniu spacerów uczestnicy otrzymają także darmowe bilety do muzeów w danym mieście, między innymi do Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego i Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego w Poznaniu, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Jest to możliwe dzięki współpracy PKP Intercity z Biurem Programu „Niepodległa”, które jest odpowiedzialne za obsługę Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej wskazuje, że po akcji „Polska Zobacz Więcej – Weekend Za Pół Ceny” to kolejne przedsięwzięcie realizowane przez POT we współpracy z PKP Intercity. Polska jest pięknym krajem mającym nie tylko wspaniałe dziedzictwo kulturowe i historyczne, ale również doskonałe walory turystyczne. Projekt wysoko ocenia Jan Kowalski, Dyrektor Biura Programu „Niepodległa”, podkreślając, że Program Niepodległa łączy różne inicjatywy, które zapraszają do wspólnego świętowania i jednocześnie pokazują czym i dla kogo jest Niepodległa.

Jak pokazują badania, odzyskanie niepodległości jest jednym z najczęściej wymienianych przez Polaków wydarzeń z przeszłości, stanowiących powód do dumy. Co więcej, jego znaczenie w pamięci zbiorowej Polaków nieustannie rośnie. W 1987 roku o tym wydarzeniu wspominało 6,3 proc. społeczeństwa, w 2003 roku 13,1 proc., a w najnowszym pomiarze z 2016 roku 14 proc.. Polacy wskazują Święto Niepodległości jako święto państwowe lub rocznicę, które ich zdaniem najbardziej zasługuje na szczególne upamiętnienie, twierdzi tak 73 proc. respondentów.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!