Sprawdziła się nowa formuła warsztatów POT

Podczas kwietniowej narady z udziałem dyrektorów Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej, odbyło się spotkanie warsztatowe z przedstawicielami regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych. Po raz pierwszy wzięli w nim także udział przedsiębiorcy specjalizujący się w turystyce przyjazdowej do Polski.

Spotkania warsztatowe dyrektorów zagranicznych ośrodków POT odbywały się dotąd dwa razy w roku. Wiosną z przedsiębiorcami i jesienią z przedstawicielami regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych. Od 2018 roku prezes POT zmienił formułę. W spotkaniach uczestniczą wszyscy zainteresowani, dzięki temu, praktycznie, cykliczność spotkań zwiększa się do dwóch w roku. Narady służą omówieniu i podjęciu ustaleń dotyczących wspólnych działań promocyjnych na rynkach zagranicznych, na których aktywna jest Polska Organizacja Turystyczna. Umożliwienie częstszego bezpośredniego kontaktu z dyrektorami zagranicznych ośrodków POT było jednym z najczęściej zgłaszanych postulatów przez branżę turystyczną. – Zmiana formuły ma zapewnić lepszy kontakt z dyrektorami ZOPOT, pełną integrację środowiska oraz synergię działań wszystkich aktorów działających na rzecz turystyki przyjazdowej do Polski – mówi prezes POT Robert Andrzejczyk.

Duża wartość merytoryczna i znaczenie biznesowe

Nowością programu warsztatów z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi był udział w nich przedsiębiorców turystycznych, którzy podkreślali dużą ich wartość merytoryczną i znaczenie biznesowe. – Z satysfakcją odnoszę się do propozycji działań promocyjnych, jakie otrzymałem od dyrektorów ośrodków POT w Pekinie i Tokio. Chcemy zintensyfikować obsługę turystów z odległych rynków, między innymi z regionów zamieszkałych przez społeczności chrześcijan w Japonii i Chinach – nie kryje zadowolenia właściciel krakowskiego biura Ernesto Travel Ernest Mirosław, organizatora I Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej „Śladami świętego Papieża Jana Pawła II” w Krakowie. Potrzebę organizacji takich warsztatów przez POT podkreśla również Ewa Małolepszy z wrocławskiego Biura Podróży i Turystyki LDO, specjalizującego się w turystyce przyjazdowej z krajów niemieckojęzycznych. – Planujemy rozszerzać swoją ofertę. Spotkanie warsztatowe mogłam wykorzystać do pogłębienia wiedzy o oczekiwaniach i zwyczajach klientów z krajów, w których działają ośrodki POT – mówi Ewa Małolepszy.

Zwiększenie liczby spotkań i pogłębienie integracji

Wartość częstszych wspólnych spotkań z dyrektorami zagranicznych ośrodków POT doceniają także przedstawiciele regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych. – Jestem bardzo zadowolony ze spotkania. Szczególnie z trafnego wyboru terminu narady, który sprzyja podejmowaniu konkretnych decyzji, wpisujących się w realizowane przez ROT-y plany finansowe – podkreśla Jarosław Panek ze świętokrzyskiej ROT. Reprezentowany przez niego region, prowadzi intensywną kampanię marketingową zagranicą, promującą walory Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Wspólne przedsięwzięcia zaplanowane zostały miedzy innymi we współpracy z ośrodkami POT w Berlinie, Kijowie i Brukseli. – Organizację wydarzenia promującego szlak GreenVelo z udziałem Krystiana Herby omawiałem między innymi z dyrektorem Włodzimierzem Szczurkiem z kijowskiego ośrodka POT – precyzuje Jarosław Panek.

Podobnie konkretne plany dotyczące wydarzeń w tym roku związanych z promocją Wielkiej Pętli Wielkopolski na rynku niemieckim, omawiali dyrektorka Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej Ewa Przydrożny i dyrektor berlińskiego ośrodka POT Paweł Lewandowski. Justyna Szostek, dyrektorka Warmińsko-Mazurskiej ROT jest w trakcie realizacji planów, które podniosą liczbę turystów w regionie oddających się w wolnym czasie grze w golfa. W popularyzacji ośrodków golfowych na Warmii i Mazurach, wesprze W-M ROT londyński ośrodek POT.

Nowa formuła spotkań warsztatowych polegająca na zwiększeniu ich liczby i pogłębieniu integracji środowiska turystycznego, została pozytywnie przyjęta przez uczestników. Kierując się tymi opiniami, prezes POT podjął decyzję o kontynuowaniu ich w tej formie.

W programie kwietniowej narady dyrektorów zagranicznych ośrodków POT, oprócz spotkania warsztatowego, znalazło się też wspólne szkolenie z przedstawicielami ROT-ów dotyczące wprowadzenia przepisów RODO zgodnych z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i swobodnego przepływu takich danych. Dyrektorzy podnieśli także swoje kwalifikacje między innymi z zakresu marketingu w sieci w trakcie szkolenia zorganizowanego przez Google.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!