Promocja polskiej turystyki podczas wizyty Prezydenta RP w Meksyku

Głównym celem wizyty w Meksyku prezydenta Polski Andrzeja Dudy jest zwiększenie współpracy gospodarczej pomiędzy oboma krajami. Część programu pobytu zawiera elementy odnoszące się do gospodarki turystycznej.

W meksykańskim senacie  zorganizowana została wystawa poświęcona promocji walorów polskiej turystyki. Ekspozycja nosząca tytuł „Polska. Kraj Światowego Dziedzictwa UNESCO”, prezentuje 14 polskich dóbr wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wystawa przygotowana została przez Polską Organizację Turystyczną w czterech wersjach językowych, hiszpańskiej, angielskiej, niemieckiej i francuskiej. Włączana jest jako ważny, sugestywny element akcji promocyjnych prowadzonych przez Zagraniczne Ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej. Na wystawę złożyło się 18 plansz. Trzy wpisane na listę dobra pokazane są na dwóch planszach. Historyczne centrum Krakowa, historyczne centrum Warszawy oraz Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy. Na podstawie porozumienia pomiędzy POT i Ministerstwem Spraw Zagranicznych, wystawa wykorzystywana jest przez polskie placówki dyplomatyczne. Jak podkreśla MSZ, promocja polskich dóbr wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest w tym roku tym istotniejsza, iż Polska organizuje i gości w tym roku 41. Sesję Komitetu UNESCO. Wystawę można oglądać do 28 kwietnia. Na stronie internetowej Ambasady Rzeczpospolitej w Meksyku zamieszczony został dokładny opis wszystkich prezentowanych na wystawie polskich obiektów z listy UNESCO.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit