Polskie regiony promowały się we Lwowie

W ubiegły weekend, od 8 do 10 września we Lwowie odbył się VI Festiwal Partnerstwa. To jedno z najważniejszych wydarzeń polsko-ukraińskich, zwłaszcza pod względem kulturalnym. Nie mogło na nim zabraknąć stoisk, zachęcających do odwiedzin Polski.

VI Festiwal Partnerstwa, który odbył się w dniach 8-10 września we Lwowie to, pod względem kulturalnym, jedno z najważniejszych wydarzeń polsko-ukraińskich. Na rynku Starego Miasta we Lwowie zaprezentowały się stoiska promocyjne z różnych regionów Polski.

Organizatorami wydarzenia były Konsulat Generalny RP we Lwowie, Lwowska Obwodowa Administracja Państwowa, Lwowska Rada Miejska oraz Lwowska Obwodowa Rada. Sponsorem wydarzenia była Polska Organizacja Turystyczna.

Na bogaty program Festiwalu złożyły się m.in. warsztaty dotyczące przestrzeni miasta, forum dyskusyjne dotyczące partnerstwa, liczne wystawy i koncerty oraz pokazy polskich i ukraińskich filmów.

Nie zabrakło także ciekawych dyskusji. Ich tematem były głównie kwestie służby zdrowia, działania na rzecz rozwoju obszarów górskich oraz dyplomacja kulturalna.

- Trzeba powiedzieć, że jest to dowód na działanie polskiego urzędu konsularnego we Lwowie na rzecz współpracy polsko-ukraińskiej na wszystkich płaszczyznach – politycznej, samorządowej, kulturalnej, gospodarczej – podkreśla Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie Rafał Wolski.

Tegoroczna, szósta już edycja Festiwalu Partnerstwa, miała szczególny wymiar. Rok 2017 jest bowiem rocznicowy - to trzydziestolecie działalności polskiego urzędu konsularnego we Lwowie. - Szczególne podziękowania dla głównego partnera artystycznego – stowarzyszenia Dzyga oraz dla sponsora – Polskiej Organizacji Turystycznej – zaznaczył Wolski.

Podczas imprezy atuty swoich regionów prezentowali m.in. przedstawiciele samorządów województw pomorskiego, warmińsko – mazurskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, a także polskich miast – Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Łodzi, Lublina, Rzeszowa i Przemyśla. Interesująco prezentował się także namiot Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. Na wszystkich polskich stoiskach prezentowano atrakcje turystyczne, ofertę gospodarczą i edukacyjną. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się kapsuła pięciowymiarowa, promująca szlak rowerowy Polski wschodniej.

ZOPOT w Kijowie zorganizował również konferencję prasową, w której wzięło udział blisko 30 dziennikarzy oraz kolejne, tym razem wyjazdowe spotkanie Klubu Miłośników Polski. Na festiwalowej scenie od wczesnego popołudnia do późnego wieczora odbywały się liczne koncerty zespołów z Polski. By wspomnieć tylko o branży turystycznej, na festiwalu gościło aż trzech dyrektorów regionalnych organizacji turystycznych Agnieszka Sikorska ze Śląska, Małgorzata Wilk-Grzywna ze Świętokrzyskiego i Rajmund Papiernik z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Źródło: POT, kujawsko-pomorskie.pl, polmedia.pl;

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit