Polska oferta turystyczna promowana na Travel Counsellors w Holandii

Warsztaty Travel Counsellors w Holandii były okazją do promocji polskiej oferty turystycznej. Duże zainteresowanie wzbudziły m.in. pobyty w obiektach historycznych, uprawianie sportów zimowych, dłuższe pobyty na łonie przyrody oraz oferta polskich SPA & Wellness.

Polskę reprezentował Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie.

W pierwszej połowie września Zagraniczny Ośrodek POT w Amsterdamie wziął udział w warsztatach branżowych organizowanych przez stowarzyszenie niezależnych doradców podróży Travel Counsellors w miejscowości Tiel. Stowarzyszenie liczy 175 członków i posiada na terenie Holandii rozbudowaną siatkę stałych klientów w liczbie blisko 100.000. Według danych zgromadzonych przez zarząd Travel Counsellors, na przestrzeni ostatnich dwóch lat członkowie stowarzyszenia podwoili sprzedaż wyjazdów do polskich miast (głównie do Krakowa i Warszawy).

Podczas warsztatów zorganizowanych według zasady spead date, 5-6 osobowe grupki agentów zasiadały na 15 minutowe rozmowy z każdym z podwystawców. Oferta do Polski proponowana doradcom oparta była na propozycjach wyjazdów typu city break, w szczególności do Krakowa, Warszawy i Gdańska. Duże zainteresowanie wzbudziły także pobyty w obiektach historycznych, uprawianie sportów zimowych, dłuższe pobyty na łonie przyrody oraz oferta polskich SPA & Wellness.

Stowarzyszenia agentów to niezwykle prężnie rozwijający się segment rynku na terenie Beneluksu. W samej Holandii działają także stowarzyszenia Personal Touch Travel, The Travel Club oraz Travel Experts, a liczba klientów poszukujących nowych kierunków wakacyjnych z ofertą przygotowaną specjalnie dla konkretnego, indywidualnego odbiorcy, szybko rośnie. Ponieważ kontakt pomiędzy agentem i klientem oparty jest na doświadczeniu i zaufaniu, ZOPOT Amsterdam oraz ZOPOT Bruksela regularnie organizują wyjazdy szkoleniowe do polskich miast dla członków tych stowarzyszeń aby poszerzyć ich wiedzę a tym samym ułatwić sprzedaż polskiej oferty.

Ośrodek POT w Amsterdamie bardzo pozytywnie ocenia warsztaty, dzięki którym oferta polska dotarła do dużej grupy bardzo aktywnych organizatorów podróży, którzy wśród swoich klientów mają głównie osoby zamożne i zainteresowane nowymi kierunkami wyjazdowymi. Wyjazdy do polskich miast doskonale wpasowują się w ofertę członków stowarzyszenia.

Źródło: własne; fot. POT

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit