Nowe połączenia lotnicze Lwowa z polskimi miastami

LOT

Pod koniec marca uruchomione zostały trzy nowe połączenia lotnicze z Lwowa do portów w Polsce. Do Katowic i Gdańska pasażerowie podróżują liniami Wizzair. Lwów z Olsztynem skomunikował polski narodowy przewoźnik PLL LOT.

Tetiana Romanowska, dyrektorka Międzynarodowego Portu Lotniczego we Lwowie w rozmowie z dyrektorem kijowskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej Włodzimierzem Szczurkiem żartuje, że zaczyna jej brakować czasu na bieżącą pracę, bowiem jego większość poświęca na otwieranie kolejnych połączeń z Polską. Inauguracyjnym przylotom i odlotom nadano uroczystą oprawę. Pierwszym rejsem z Gdańska wylądowała we Lwowie, licząca przeszło czterdzieści osób, delegacja władz miasta i samorządu województwa pomorskiego. Branżę turystyczną reprezentowali Marta Chełkowska, prezes Pomorskiej Organizacji Turystycznej i Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Nie był to gest kurtuazyjny. Pomorze realizuje projekt o nazwie „Most Gdańsk-Lwów”, który obejmuje współpracę w dziedzinie gospodarki, w obszarach kultury i turystyki. Aspekty związane z planowanym podniesieniem liczby turystów, którzy korzystać będą z drogi lotniczej, podróżując pomiędzy obu miastami, omówione zostały podczas spotkania w lwowskim ratuszu. Uczestniczyli w nich zastępca mera Andrij Moskalenko, szefowa Lviv Convention Bureau Lina Ostapchuk i Maria Ołeskiw, dyrektor Centrum Rozwoju Turystyki Lwowa.

W podobnie oficjalnej atmosferze powitano w lwowskim porcie lotniczym pierwszych pasażerów samolotu z Olsztyna, wśród których byli przedstawiciele samorządu województwa warmińsko-mazurskiego i lotniska Olsztyn-Mazury. W początkowym okresie połączenie obsługiwały będą maszyny typu Bomabardzier Q 400 New Generation, zabierające na pokład 80 pasażerów. Szacunkowo, frekwencja na tej trasie może szybko rosnąć. Z usług polskiego przewoźnika mogą korzystać liczni w regionie Mazur mieszkańcy mniejszości ukraińskiej. Z kolei Pomorze i rejon jezior stanowi atrakcję dla ukraińskich turystów uprawiających turystykę wodną i lubiących wypoczynek nad akwenami.

Blisko 50 dziennikarzy wzięło udział w przygotowanej przez Polską Organizację Turystyczną i zarząd Portu Lotniczego we Lwowie, wspólnej konferencji prasowej, w której uczestniczyli członkowie polskich delegacji oraz mer i wicemer Lwowa Andrij Sadowy i Andrij Moskalenko. Duże zainteresowanie mediów i zaangażowanie władz Lwowa jest uzasadnione. Jak podkreśla dyrektor Włodzimierz Szczurek, ogólna liczba turystów korzystających w Polsce z bazy noclegowej, wzrosła w ostatnich latach o jedną trzecią.

Do połowy kwietnia, w hali odlotów lwowskiego lotniska prezentowana będzie wystawa fotograficzna Polskiej Organizacji Turystycznej, zachęcająca do bliższego poznania wybranych atrakcji turystycznych naszego kraju.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!