Nagrody dla autorek najlepszych prac magisterskich

konkurs min 2

Wręczenie nagród laureatkom dwunastej edycji „Konkursu o nagrodę Ministra Sportu i Turystyki za najlepszą pracę z zakresu gospodarki turystycznej" odbyło się kolejny raz (to dobra tradycja) w atmosferze wielojęzycznego gwaru tłumu gości i wystawców targów TTWarsaw, który docierał do sali konferencyjnej hali wystawienniczej przy Marsa. Nauka blisko praktyki.

Partnerem konkursu organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jest Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. W tym roku, ze strony branży turystycznej nie mogło być wcześniej formułowanych zastrzeżeń. Autorki nagrodzonych prac magisterskich nie bujały w obłokach rozważań teoretycznych. Trzymały się realiów gospodarki turystycznej. Dorobek dotychczasowych edycji to 200 ocenionych przez kapitułę prac, które dały abiturientom opuszczającym mury Alma Mater, pierwszy stopień naukowy. – Ten konkurs ma w sobie wiele kreatywności, dzięki ciekawym tematom pozwala spojrzeć w przyszłość oczami wykształconych młodych ludzi rozpoczynających pracę zawodową. Cennym elementem konkursu jest też możliwość poznania, które kierunki na uczelniach cieszą się największym zainteresowaniem. Poziom prac magisterskich stanowi też swego rodzaju wizytówkę uczelni - mówiła wiceminister Katarzyna Sobierajska.

konkurs minPierwszą nagrodę Ministra Sportu i Turystyki z rąk wiceminister Sobierajskiej odebrała Magdalena Odrowąż-Piramowicz za pracę pod tytułem „Zastosowanie controllingu w działalności hotelowej na przykładzie projektu Kapitan Marin" napisanej na Uniwersytecie Gdańskim pod kierunkiem dr Olgi Martynik-Kwiatkowskiej. Drugie miejsce kapituła przyznała Justynie Dylik za pracę magisterska „Zagrożenie przedsiębiorstwa upadłością i jej przewidywanie na przykładzie wybranego biura podróży" napisanej pod kierunkiem prof. dr hab. Ireny Jędrzejczyk w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Trzecie miejsce przypadło Erice Karkuszewskiej za pracę magisterską „Innowacyjne zjawisko turystyki filmowej i jej wpływ na rozwój gospodarki regionów". Praca została napisana pod kierunkiem prof. dr. hab. Andrzeja Sznajdera w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Nagrody Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego wręczył sekretarz generalny Krzysztof Wojtkiewicz. Przypadły one laureatkom dwóch pierwszych miejsc w konkursie, Magdalenie Odrowąż-Piramowicz oraz Justynie Dylik. Nagrody w konkursie obok prestiżu mają swoją wartość materialną, zarówno dla autorów, jak i promotorów. Wszystkie laureatki otrzymały nagrody pieniężne, odpowiednio pięć, trzy i dwa tysiące złotych. Promotorzy trzy, dwa i tysiąc złotych. Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, partner konkursu ufundowała weekend dla dwóch osób z uroczystą kolacją w czterogwiazdkowym Hotelu Windsor w Jachrance oraz weekend dla dwóch osób z uroczystą kolacją w Hotelu Hampton by Hilton Warszawa Aiport w Warszawie. Wszyscy autorzy zgłoszonych do konkursu prac otrzymali upominki od Polskiej Organizacji Turystycznej, Zarządu Hotelu Korona Sp. Z o.o. i PORT-Hotel sp. z o.o.

Dobrym zwyczajem uroczystości wręczenia nagród w konkursie Ministra Sportu i Turystyki jest udział gości o nietuzinkowych życiorysach i dokonaniach. W tym roku w spotkaniu z młodzieżą uczestniczył Marek Fidler, syn znakomitego pisarza i podróżnika Arkadego Fidlera. Pamiątki z podróży po świecie zgromadzone zostały w muzeum prowadzonym przez Marka Fidlera w rodzinnym domu w Puszczykowie.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!