Laureaci Tech.Travel Award 2015

Tech

Podczas uroczystego otwarcia 23. Międzynarodowych Targów Turystycznych TTWarsaw, ogłoszono listę zwycięzców trzeciej edycji konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej i MT Targi Polska „Nowe technologie w turystyce – Tech.Travel Award 2014.”  Jury przyznało trzy nagrody główne i trzy wyróżnienia oraz nagrodę specjalną Ministra Sportu i Turystyki.

Nagrody laureatom wręczyli Witold Bańka, minister Sportu i Turystyki oraz Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, wiceprezeska Polskiej Organizacji Turystycznej.

Konkurs skierowany jest do firm, organizacji, instytucji i innych podmiotów, których produkty ułatwiają podróżowanie, usprawniają zarządzanie i wspierają promocję polskich firm i regionów turystycznych. Ma on pomagać w wyłanianiu i promowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a także przybliżać przedsiębiorcom z sektora turystycznego najlepsze dostępne rozwiązania z tej dziedziny. Intencją organizatorów jest także pokazanie firmom z sektora nowych technologii potencjału branży turystycznej i zachęcenie do bliższej z nią współpracy. Do udziału w trzech dotychczasowych edycjach konkursu zapraszani byli między innymi twórcy i producenci innowacyjnych rozwiązań z zakresu budowy platform i systemów rezerwacyjnych dla biur podróży i obiektów noclegowych, systemów zarządzania internetową sprzedażą biletów, informatyzacji biur podróży i placówek informacji turystycznej, hoteli i atrakcji turystycznych, aplikacji mobilnych ułatwiających organizację spotkań, konferencji, rezerwację miejsc hotelowych, biletów lotniczych i samochodów, wytwórcy urządzeń obsługujących nowe technologie w turystyce.

Kryteria, jakimi kierowało się gremium oceniające zgłoszone do konkursu rozwiązania obejmowały - przydatność praktyczną produktu, jego kompletność i aktualność; innowacyjność na rynku rozumiana brakiem lub niewielką liczbą podobnych konkurencyjnych rozwiązań; wykorzystanie nowoczesnych technologii; dostosowanie do urządzeń mobilnych; innowacyjne wykorzystanie potencjału mediów społecznościowych.

Nagrodzeni

Rywalizacja w tegorocznej edycji Tech.Travel Award, toczyła się w trzech kategoriach. Aplikacja mobilna, serwis internetowy i rozwiązanie innowacyjne/niestandardowe.

W kategorii aplikacja mobilna Jury przyznało nagrodę firmie RST Sp. z o.o. sp.k. za aplikację BedBooking, przeznaczoną dla gestorów małej bazy noclegowej. System daje możliwość mobilnego zarządzania kalendarzem rezerwacji noclegów na smartfonach, tabletach i komputerach bez ryzyka pokrywania się terminów rezerwacji. Rozwiązanie sprawdziło się w praktyce, posłużyło użytkownikom z kilku krajów do zawarcie prawie 300 tys. rezerwacji. Aplikacja działa w 7. wersjach językowych. Można ją pobrać z Gogole Play. Wersja najbardziej zaawansowana, opracowana została dla urządzeń z systemem Android, działa też w systemach iOS oraz Windows Phone. Pełny dostęp do systemu jest odpłatny.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała firma TITUTO Sp. z o.o. za aplikację mobilną TOURISER, przeznaczoną dla biur podróży. Umożliwia ona użycie smartfonów i tabletów do prezentacji multimedialnego programu wycieczki łącznie z jej atrakcjami na przykład miejscami wartymi zwiedzenia czy charakteru o lokalnej kuchni, zawiera także inne przydatne informacje miedzy innymi numery alarmowe. Treści dostępne są w trybie off-line i zawierają opisy tekstowe, nagrania dźwiękowe oraz dwu- i trójwymiarowe mapy. System posiada także moduł dla najmłodszych. Dla każdego współpracującego biura podróży opracowywane są bezpłatnie dedykowane aplikacje mobilne, pobierana jest procentowa prowizja od ceny wycieczki uczestnika korzystającego z systemu.

W kategorii serwis internetowy główna nagroda przypadła firmie Vera Pershina – Regional Director Poland and Russia At KAYAK za serwis internetowy KAYAK, który jest wszechstronną wyszukiwarką ułatwiającą planowanie i zarządzanie podróżą, między innymi dobór pakietów wakacyjnych, znalezienie odpowiednich połączeń lotniczych, rezerwacje hoteli, wynajem samochodów i kalkulację kosztów. Aplikacja przygotowana została na urządzenia z systemem iOS i Android, pobrana została ponad 40 mln razy. Lokalne wersje działają w ponad 30. krajach, w 18. wersjach językowych.

Wyróżnienie przyznane zostało Adrianowi Koleśnikowi za portal internetowy Holidayguru.pl, który ułatwia jego użytkownikom wyszukiwanie wczasów, hoteli, lotów i transferów w Polsce i za granicą, selekcjonuje oferty touroperatorów, jednocześnie wspiera działania biznesowe klientów związanych z turystyką i transportem.

W kategorii Rozwiązanie innowacyjne/niestandardowe nagrodę zdobyła firma Appinspired Sp. z o.o. za system internetowy Magello służący do organizowania i sprzedaży wyjazdów on-line, przeznaczony głównie dla małych i średnich firm organizujących na przykład wyjazdy letnie i zimowe, pielgrzymki czy wyjazdy firmowe. Organizatorzy mogą przy jego pomocy dowolnie konfigurować opcje transportu i zakwaterowania, zarządzać rezerwacjami, komunikować się z uczestnikami, a także generować niezbędne dokumenty oraz listy. Klienci mają możliwość dopasowywania rezerwacji do swoich potrzeb, a także dokonania opłat on-line. Subskrypcja Magello jest odpłatna, opłaty pobierane są też za każdą dokonaną przy jego uzyciu rezerwację.

Firma Appinspired z systemem internetowym Magello zwyciężyła podwójnie otrzymując także Nagrodę Specjalną Ministra Sportu i Turystyki.

Wyróżnienie przyznane zostało firmie Compagnia Lingua Sp. z o. o. S.K.A za wielofunkcyjne urządzenie Vasco Traveler Solid przydatne w podróżach zagranicznych między innymi osobom nieznającym języków obcych. Ma funkcję tłumaczeń tekstowych i rozpoznawania mowy, jest wyposażone w nawigację GPS oraz przewodniki turystyczne, aplikacje z danymi ambasad i numerami telefonów alarmowych. Może również służyć za telefon, międzynarodowa karta SIM pozwala na bezpłatne odbieranie połączeń w ponad 160. krajach świata.

Nagrodami dla laureatów i wyróżnionych w konkursie Tech.Travel Award są powierzchnie wystawiennicze w przyszłorocznej edycji targów TT Warsaw, certyfikaty jakości Tech.Travel Award oraz kampanie promocyjne w Dzienniku Turystycznym i mediach Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą Specjalną Ministra Sportu i Turystyki jest udział przedstawiciela nagrodzonej firmy na Międzynarodowych Targach ITB w Berlinie 2016.

Zgłoszone do konkursu rozwiązania technologiczne oceniało jury w składzie - przewodnicząca prof. SGH, dr hab. Magdalena Kachniewska; Agnieszka Tomczyszyn i Magdalena Ragus, Polska Organizacja Turystyczna; Dawid Zaraziński, Dziennik Turystyczny; Andrzej Kozłowski, MT Targi Polska; Marcin Oracz, MobileMS Inovatica.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!