Certyfikaty POT 2010

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam zdobyć ten Certyfikat...

Prezes POT Rafał Szmytke i minister Sportu i Turystyki Adam Giersz uroczyście przekazali Złoty Certyfikat w formie dyplomu Izraelowi Kalmanowiczowi Poznańskiemu i jego żonie Leokadii, cudownie wskrzeszonym za sprawą łódzkiej ROT. Oprawny w ciężkie ramy Certyfikat przejęła od nich Agnieszka Nowak, dyrektor ds. Marketingu Apsys Management Sp. z o.o. reprezentująca twórców  dzisiejszej Manufaktury

Ów ekscytujący moment, kiedy na podwyższeniu scenicznym pojawia się prezes POT ze złotą kopertą w dłoni, w której tkwi kartonik z nazwą zdobywcy Złotego Certyfikatu - należy do starannie celebrowanego rytuału każdej kolejnej gali wręczenia Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszych Produktów Turystycznych. W tym roku  w czwartkowy wieczór, 23 września, w salach warszawskiej Galerii Porczyńskich prezes Rafał Szmytke przekazał cenną kopertę w ręce ministra Sportu i Turystyki Adama Giersza, który pozostając w zgodzie z konwencją - z wystudiowaną powagą poddał się podniosłemu nastrojowi chwili.

W jaskrawym świetle punktowych reflektorów, wystawiając na próbę cierpliwość licznie przybyłych na uroczystość, przez nieskończenie długą chwilę przekornie mozoli się z pokonaniem skomplikowanych zabezpieczeń, które niczym poufną korespondencję bankową chronią magiczną kopertę zawierającą  treść werdyktu kapituły. Kilka osób z dalszych rzędów unosi się lekko z krzeseł, aby nie uronić szczegółów tego przykuwającego uwagę, wartego zapamiętania mini spektaklu rozgrywającego się na odległej scenie. Rzęsiste brawa rozbrzmiały kiedy minister Giersz wygłasza wreszcie oczekiwaną formułę: „Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w ósmej edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny otrzymuje Apsys Management Sp. z o.o. za  Manufakturę Łódzką”.

Doceniona atrakcyjność łódzkiej Manufaktury

 

- Złotym Certyfikatem wyróżniani są laureaci Certyfikatu z lat ubiegłych. Kapituła wyłaniając laureata ocenia w tym przypadku konsekwentne i twórcze rozwinięcie działalności. Podobnie jak zdobywcy Złotych Certyfikatów z lat poprzednich Manufaktura Łódzka objęta zostanie programem specjalnym, którym jest sfinansowana przez Polską Organizację Turystyczną profesjonalna kampania promocyjna wartości kilkuset tysięcy złotych. Manufaktura, dzięki swoim działaniom spopularyzowana w Polsce i Europie, będzie także znana szerzej na świecie – mówił prezes Szmytke. Przekonanie to potwierdził ze swej strony również minister Adam Giersz gratulując tegorocznym laureatom: - Przyznany w ósmej edycji  Złoty Certyfikat przyczyni się z pewnością do wzrostu popularności i podniesienia turystycznej atrakcyjności łódzkiej Manufaktury – stwierdził szef resortu sporu i turystyki.

Dzieło  Poznańskiego kontynuuje Apsys

Złoty Certyfikat w formie dyplomu oprawnego w ciężkie ramy połyskujące refleksami scenicznych świateł, przekazany uroczyście przez ministra Giersza i prezesa Szmytke odebrali – nie kto inny, tylko … Izrael Kalmanowicz Poznański oraz towarzysząca mu żona Leokadia. Legendarny król łódzkiej bawełny z czasów ubiegłowiecznej przemysłowej świetności miasta, aby wziąć udział w podniosłej ceremonii, symbolicznie wskrzeszony został przez Regionalną Organizacje Turystyczną Województwa Łódzkiego, której kierownictwo wykazało się zachwycającym darem trafnego przewidywania wyników obrad jury ósmej edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2010. Izrael w cylindrze i surducie, jego partnerka w świetnej kreacji z epoki, prezentowali się godnie, jak przystało przedstawicielom industrialnej socjety. Pewne zastrzeżenia wnikliwego obserwatora mógł budzić nazbyt młody wiek obojga, sugerujący że szperając w annałach przeszłości ROT zbyt daleko sięgnął wstecz do lat, gdy Izrael zaczął wyręczać swojego ojca, Kalmana Poznańskiego w zarządzaniu rodzinną firmą kupiecką handlującą bawełną i lnem, a kompleks przemysłowy przy ulicy Ogrodowej i bajeczna fortuna były  jeszcze pieśnią przyszłości, czyli we wczesnym stadium rodzącego się biznesplanu. Sądzimy, że właśnie z tej racji, nie mieszkając Złoty Certyfikat z niedoświadczonych rąk przyszłego multimilionera przejęła  Agnieszka Nowak, dyrektor ds. Marketingu Apsys Management Sp. z o.o. reprezentująca twórców  dzisiejszej Manufaktury.

- Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam zdobyć ten certyfikat. Ta praca trwa ponad sto lat. Począwszy od ludzi, którzy pracowali dla Izraela Poznańskiego, kończąc na naszych wspaniałych przyjaciołach z Regionalnej Organizacji Turystycznej, której serdecznie dziękuję. Z dumą odbieram tę nagrodę. Mam nadzieję że Manufaktura będzie godnie  reprezentowała Łódź, bo to jest nagroda przyznana dla wizytówki Łodzi, miasta które posiada potencjał i wiele dobrego co uosabia dziś Manufaktura – dziękowała za przyznane prestiżowe wyróżnienie Agnieszka Nowak.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!