Miasto z górami. Bielsko-Biała i Beskidy

Wyjątkowej urody album o mieście u stóp Beskidów, starannie dopracowany edytorsko, prezentujący piękne zdjęcia o wysokich walorach artystycznych.

Miasto z górami. Bielsko-Biała i Beskidy to album poświęcony stolicy Podbeskidzia, która urzeka wyjątkowością i malowniczością położenia. To jedno z nielicznych w Europie miast posiadające w swych granicach szczyty górskie, rozległe kompleksy leśne i obszary dzikiej przyrody. Z siedemnastoma szczytami w granicach miasta, z wodami rzeki Białej i jeziora Wielka Łąka zdumiewa bujnością natury. Zadziwia przy tym bogactwem zabytków tworzących harmonijną jedność z otaczającym krajobrazem. Operujące znakomitym światłem fotografie Wojciecha Kryńskiego ukazują najpiękniejsze zakątki Bielska-Białej i przypominają, jak wielką wartością jest położenie wtulonego w góry miasta.

Wstęp pióra Elżbiety Dzikowskiej i rozbudowane podpisy wprowadzają informacje historyczne i topograficzne na temat prezentowanych miejsc.

Miasto z górami. Bielsko-Biała i Beskidy, Wojciech Kryński, Elżbieta Dzikowska, Wydawnictwo Buffi, Bielsko-Biała 2016; projekt okładki Bartosz Kryński ; 84 strony; 88 barwnych fotografii; format 270 x 270 mm; oprawa twarda; wersja pol./ang./niem.; ISBN 978-83-88279-31-7; cena katalogowa 79 zł.

Buffi to wydawnictwo albumowe, które publikuje wysokiej jakości książki o sztuce oraz albumy fotograficzne ukazujące urodę krajobrazu Polski, dopełnione poezją i prozą najwybitniejszych pisarzy polskich. Rokrocznie jest nagradzane w konkursach PTWK „Najpiękniejsze Książki Roku”.

Album do nabycia w salonach Empiku, w księgarniach internetowych, w OSDW Azymut oraz w Wydawnictwie.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit