Centrum Informacji Turystycznej „Ziemia Słupska”
U zbiegu Tuwima i Starzyńskiego

Centrum Informacji Turystycznej „Ziemia Słupska” ma wreszcie swoją siedzibę, którą można uznać za ostateczną.
Powstało w roku 1991 jako Wojewódzki Ośrodek Informacji Turystycznej (Słupsk był wtedy miastem wojewódzkim). W drodze do dzisiejszego miana nazywało się potem kolejno: Ośrodek Informacji Turystycznej i Promocji Miasta oraz Ośrodek Informacji Turystycznej. Obecną nazwę nadała mu Rada Miejska w czerwcu minionego roku.
CIT często zmieniała siedzibę: początkowo była to Baszta Czarownic, następnie Dworzec PKP, przejście podziemne, biuro PT „Przymorze” przy ul. Jedności Narodowej (Miami Nice) i ostatnie lokum przy ul. Sienkiewicza. Nie było to ani dobre, ani reprezentacyjne miejsce, z dala od centralnego placu w mieście, na którym zatrzymują się zwykle autobusy z turystami i w nieoświetlonym słońcem podziemiu. Przybyszowi z zewnątrz trudno tam było trafić, dlatego istniała silna potrzeba zmiany lokalizacji placówki.
Począwszy od 2 czerwca CIT „Ziemia Słupska” mieści się zatem w remontowanej jeszcze, ale już wyglądającej reprezentacyjnie kamienicy u zbiegu ulic Tuwima i Starzyńskiego, tuż przy Ratuszu. Po blisko rocznym remoncie Centrum uroczyście otworzyli: marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski, prezydent Słupska Maciej Kobyliński oraz zastępca burmistrza Ustki Marek Kurowski.
Pracą Centrum kieruje Monika Łobza, a pracuje w nim trzech informatorów turystycznych: Elżbieta Nowek, Anna Zygmunt i Sławomir Rakowicz, wspomagani w razie potrzeby przez stażystów. Turyści mogą uzyskać informacje o mieście i jego zabytkach w języku angielskim, niemieckim, włoskim, a nawet migowym. Dodajmy, że jest to jedyny w Polsce punkt informacji turystycznej, w którym turyści z upośledzeniem słuchu będą mogli się swobodnie porozumieć. Na miejscu można kupić przewodniki i widokówki oraz bezpłatnie łączyć się z Internetem.
- poprzednia
- następna »»