Turyści z Kuwejtu będą latać do Polski

Organizowane przez Ambasadę w Kuwejcie podróże studyjne przynoszą owoce. Polska oferta turystyczna pojawi się w katalogach tamtejszych biur podróży.

W październiku ubiegłego roku przedstawiciele biur podróży z Kuwejtu gościli w Polsce w ramach podróży studyjnych. Organizatorem akcji była Ambasada Rzeczpospolitej w Kuwejcie we współpracy z Departamentem Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Polską Organizacją Turystyczną. Nie była to jedyna akcja promocyjna polskich usług turystycznych na kuwejckim rynku.

Wielokrotnie, na zaproszenie wymienionych wyżej instytucji, w Polsce gościli także dziennikarze, blogerzy czy filmowcy z Kuwejtu. Efektem było ponad 30 artykułów o Polsce i jej turystycznej atrakcyjności, wzrosła również liczba wizyt turystycznych z Kuwejtu. Były to jednak przyjazdy indywidualne.

- W ostatniej podróży studyjnej uczestniczyli przedstawiciele trzech kuwejckich biur podróży. Dla wszystkich była to pierwsza wizyta w Polsce. W programie stworzonym przez ambasadę znalazło się zwiedzanie Lublina, Warszawy, Krakowa i Zakopanego, a także wizyty w uzdrowiskach w Nałęczowie i Ustroniu. Ich celem było ukazanie atrakcji turystycznych Polski ze szczególnym uwzględnieniem turystyki medycznej. Uzdrowiska w Nałęczowie i Ustroniu, dzięki staraniom polskiej placówki uzyskały akredytację kuwejckiego Ministerstwa Zdrowia pozwalającą na leczenie kuwejckich pacjentów na koszt państwa – mówi „Wiadomościom Turystycznym” ambasador RP w Kuwejcie i Bahrajnie Grzegorz Olszak.

- Jak dotąd jedno z biur zdecydowało się stworzyć ofertę wyjazdową do Polski. To pierwsza w historii propozycja zorganizowanego wyjazdu turystycznego z Kuwejtu do naszego kraju – podkreśla.

W pionierskiej ofercie znaleźć można kilka pozycji programowych, uzależnionych od zainteresowań potencjalnych turystów. Dla młodzieży atrakcyjne może okazać się zwiedzanie Krakowa i regionu, połączone ze skokami spadochronowymi i lotami motolotnią, a seniorów zainteresować mogą pobyty w sanatoriach.

Oferta wyjazdowa z Kuwejtu do Polski okazała się sukcesem i szybko została wyprzedana. Pierwsze przyjazdy miały miejsce już w sierpniu. Turyści z Kuwejtu należą do najbardziej pożądanych gości na całym świecie.

Źródło: „Wiadomości Turystyczne”; fot. Catherine Bulinski/Flickr.com

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit