Toruński Dom Legend wprowadza audiodeskrypcję w swoich pokazach

Dom Legend Toruńskich dołącza do placówek udostępniających audiodeskrypcję dla osób niewidomych i niedowidzących.

Dom Legend Toruńskich we współpracy z Fundacją NIEOGRANICZONA im. Bogny Olszewskiej zaprasza na pokazy audiodeskrybowane.

Audiodeskrypcja jest techniką narracyjną, która pozwala osobom niewidomym i słabowidzącym na odbiór sztuki. Polega ona na “malowaniu słowem” znaczących informacji wizualnych.

Pierwszy pokaz audiodeskrybowany - bezpłatny dla osób niewidomych - odbędzie się w ramach Festiwalu Kultura Bez Barier, 3 października o godzinie 11.00.

Tegoroczne hasło Festiwalu - „Nie bój się chcieć” - odzwierciedla jego założenia – by ci, którzy kulturę tworzą, chcieli ją kierować do jak największej liczby odbiorców, bez względu na ich ograniczenia, a ci, do których ta oferta jest adresowana – nie bali się chcieć z niej korzystać.

Dom Legend Toruńskich to miejsce, które zapewnia niezwykłe wrażenia i atrakcje. Stanowi unikatowe połączenie interaktywnego muzeum i teatru. Toruńska atrakcja kryje się we wnętrzu średniowiecznej piwnicy. Opowiadane są tam pradawne, tradycyjne, przekazywane słowem legendy miejskie.

Historie można poznawać na dwa sposoby. Ci, co są szczególnie nieśmiali, małomówni i romantyczni, mogą tylko wsłuchiwać się w opowieści Strażników Domu Legend i przypatrywać się licznym średniowiecznym narzędziom i krajobrazom. Ci, co chcą odwagi swojej dowieść, zdobyć szlify krzyżackie i flisacze, mogą czynnie uczestniczyć w legendarnym teatrum, tak podczas wycieczki szkolnej, indywidualnego zwiedzania, czy imprezy okolicznościowej.

Źródło: domlegend.pl; fot. materiały prasowe

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit