Ruszyła akcja POT i MSiT „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Na Zamku Królewskim w Warszawie zainaugurowano akcję promocyjną turystykę w Polsce „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. W uroczystej konferencji uczestniczyli m.in. minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz nowy prezes POT Robert Andrzejczyk.

- Cieszę się , że rząd tak wspiera turystykę, najdynamiczniej rozwijającą się dziedzinę gospodarki, która już teraz przynosi 6 procent PKB – mówił w poniedziałek na Zamku Królewskim w Warszawie minister sportu i turystyki Witold Bańka. Szef resortu właściwego do spraw turystyki uczestniczył w inauguracji ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”.

- Chcielibyśmy, aby „weekendy za pół ceny" stały się tradycją, żeby Polacy odkrywali Polskę – dodawał Bańka.

To już trzecia edycja tego wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Na promocyjny termin wybrano tym razem weekend od 6 do 8 października. W tym czasie przedsiębiorcy z branży turystycznej, którzy zgłosili chęć udziału w akcji, będą oferowali swoje wybrane usługi i produkty z 50 proc. zniżką.

Do trzeciej edycji przystąpiło ostatecznie ponad 560 podmiotów - hoteli, pensjonatów, muzeów, restauracji, ośrodków sportowych. To o 100 miejsc więcej niż podczas poprzedniej, wiosennej edycji. Najwięcej, bo 36 proc. z nich oferuje usługi. Do kategorii zwiedzanie zakwalifikowanych zostało 18 proc. ofert, do kultury 13 proc., a 11 proc. podmiotów oferuje usługi gastronomiczne. Niemal co dziesiąta oferta (9 proc.) dotyczy sportu i rekreacji.

Tradycyjnie już, największe zainteresowanie branży akcja wzbudziła w Małopolsce, skąd zgłosiło się 105 partnerów. Tym samym województwo to wyprzedziło Pomorze z 62 ofertami i Dolny Śląsk z 49 podmiotami. Tuż za podium uplasowało się Mazowsze, z którego w akcji udział bierze 47 partnerów.

- Cieszę się, że instytucje kulturalne, muzea, restauracje, obiekty oferujące noclegi, które zgłosiły się do nas pokazały, że nie chodzi tylko o partykularne interesy, ale przede wszystkim upowszechnienie wypoczynku w Polsce. Tak jak i my wierzą, że taka postawa i wzięcie udziału akcji w dłuższej perspektywie czasowej wszystkim przyniosą korzyści – podkreślał Witold Bańka..

- Coraz częściej doceniamy turystyczne walory Polski i to właśnie Polskę wybieramy na miejsce odpoczynku oraz wakacji. Z wstępnych szacunków wynika, że w pierwszym półroczu tego roku nastąpił wzrost krajowych podróży o ponad 7 procent w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego. Krajowy ruch turystyczny wciąż rośnie a takie akcje jak „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny" bez wątpienia przyczyniają się do tego pozytywnego trendu – dodawał minister.

Konferencja inaugurująca akcję odbyła się w Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Uczestniczyli w niej m.in. minister sportu i turystyki Witold Bańka, nowy prezes POT Robert Andrzejczyk, wicemarszałek Senatu Maria Koc oraz prezesi PKP Intercity i Poczty Polskiej – partnerów akcji. Wydarzenie zgromadziło licznych gości – przedstawicieli branży turystycznej, mediów, a także gości z Chin i Litwy.

Promocja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” będzie się odbywać m.in. za pomocą spotu filmowego. Będzie on emitowany na antenach Telewizji Polskiej, w pociągach PKP Intercity oraz w warszawskim metrze.

Akcja „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” ma zachęcić Polaków do aktywnego spędzania wolnego czasu i zwiedzania Polski, poznawania jej turystycznego potencjału. Możliwość skorzystania ze zniżki jest skuteczną zachętą, bo jak wynika z badań wciąż główną przyczyną nieuczestniczenia Polaków w wyjazdach turystycznych są powody finansowe.

Ogólnopolska akcja to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony i przeniesienie jej na poziom krajowy. Akcja ma na celu pobudzenie ruch turystyczny w kraju, zwiększenie zainteresowania wyjazdami weekendowymi, w szczególności w tzw. sezonie niskim - sprzyja wydłużeniu sezonu.

W ubiegłej edycji w akcji uczestniczyło około 77,5 tys. turystów. Tym razem, organizatorzy – Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna – liczą, że liczba ta przekroczy 100 tys. Oferty można kupować i rezerwować już od 18 września. 

Więcej informacji na stronie: www.polskazobaczwiecej.pl

Zobacz film promocyjny "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny":

Źródło: własne; fot. POT

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit