Najlepsze miasto turystyczne? Kraków!

Po raz trzeci czytelnicy brytyjskiego magazynu Which? Travel! Przyznali Krakowowi tytuł najlepszego miasta turystycznego. według brytyjskiego magazynu turystycznego „WHICH? Travel” Stolica Małopolski otrzymała 94 proc. głosów.

Magazyn „Which? Travel” od wielu lat prowadzi badania nad popularnością miast. Wyniki są oparte na wypowiedziach czytelników, którzy oceniają poziom zadowolenia z pobytu w mieście mówią na ile jest prawdopodobne, że zarekomendują je znajomym czy rodzinie.

W sondażu pod uwagę bierze się następujące parametry: koszty przelotu, hotelu, jakość zakwaterowania, restauracji, atrakcji kulturalnych i obiektów turystycznych, oferty zakupowej, komunikacji miejskiej i kosztów pobytu.

Kraków otrzymał 94 proc. głosów od czytelników magazynu i zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji na najciekawsze miasto europejskie. Kraków pokonał 42 miasta europejskie, od Sevilli (93 proc.) do Neapolu (59 proc.).

Brytyjczycy ocenili na 5 gwiazdek krakowską kuchnię. W tej konkurencji Kraków wyprzedził nawet Rzym czy Paryż. Również najwyższą ocenę Kraków otrzymał za atrakcyjność oferty w stosunku do ceny.

To już trzecie takie wyróżnienie dla Krakowa przyznane przez czytelników magazynu „Which? Travel”. Po raz pierwszy Kraków stanął na podium w 2014 a następnie w 2016 roku.

Z pewnością wpłynęło to na plany wakacyjne wielu turystów z Wielkiej Brytanii. Ich liczba rośnie z roku na rok, a Wielka Brytania jest od lat na szczycie listy wszystkich turystów zagranicznych odwiedzających miasto.

Jak podkreśla Roman Goździkowski, General Manager w Zagranicznym Ośrodku Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie, „jesteśmy niezmiernie dumni, że dzięki wieloletniej, systematycznej promocji prowadzonej przez nas w Wielkiej Brytanii Kraków wywalczył sobie czołową pozycję w Europie i dziś jest odbierany przez Brytyjczyków jako destynacja ciekawsza nawet od Florencji, Barcelony czy Aten. Jest to również wynik świetnej współpracy między naszym Ośrodkiem i Wydziałem Promocji i Turystyki UM Krakowa”.

„Which? Travel” jest dwumiesięcznikiem, jednym z największych wśród magazynów podróżniczych w Wielkiej Brytanii. Ma uznaną markę wśród turystów „z górnej półki” . Jego pierwszy numer ukazał się w 1974 roku. Jest dostępny na subskrypcję, a łączna liczba czytelników wynosi miesięcznie 40 000.

Źródło: „Which? Travel”; fot. Angelo Romano/Flickr.com

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit