Lotnisko w Krakowie coraz popularniejsze

Krakowskie lotnisko im. Jana Pawła II poprawiło ubiegłoroczny wynik o 9 proc. W sierpniu obecnego roku obsłużyło niemal 550 tys. pasażerów.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Port Lotniczy im. Jana Pawła II, w sierpniu br. krakowskie lotnisko obsłużyło 541 752 pasażerów. Jest to wynik o 9 proc. lepszy niż w sierpniu 2016 roku. Wtedy podróżujących było o 44,5 tys. mniej. W sumie, na pasach największego regionalnego portu lotniczego w Polsce, w ubiegłym miesiącu odnotowano 4 192 startów i lądowań. To wzrost o 5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Czym może być spowodowany tak dobry wynik? W letnim sezonie 2017 roku w siatce połączeń krakowskiego lotniska znalazły się trzy nowe kraje: Portugalia, Izrael i Stany Zjednoczone.

Loty do Izraela oferuje nowy przewoźnik obecny na krakowskim lotnisku – linia lotnicza EL-AL. Połączenie to cieszy się dużym powodzeniem - w sierpniu zajętych było 9 na 10 miejsc w samolotach latających na tej trasie. Dużą popularnością cieszyły się też rejsy easyJet do Bristolu i Edynburga oraz irlandzkiego przewoźnika Ryanair do Walencji.

W sierpniu najwięcej lotów #PROSTOzKRAKOWA było do Niemiec. W siatce połączeń krakowskiego lotniska można znaleźć połączenia do: Berlina, Hamburga, Dusseldorfu, Stuttgartu, Frankfurtu, Monachium i Dortmundu. Nowością w sezonie zimowym będzie połączenie do Norymbergi.

Łącznie od początku roku do 31 sierpnia 2017 r. obsłużono 3 804 385 pasażerów . W analogicznym okresie ubiegłego roku podróżujących było o 509 tys. mniej. Tym samym, lotnisko zanotowało wzrost obsłużonych pasażerów o 15 proc.

Źródło: krakowairport.pl; fot. Alquiler de Coches/Flickr.com

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit