Kolejowe kino w pociągach do Gdyni i Zakopanego

PKP Intercity we współpracy z Fundacją Legalna Kultura uruchomiło akcję „Kolej na kino z legalnych źródeł”. Od 3 września w pociągach TLK Rataj oraz EIC Tatry kursują specjalne wagony, w których podróżni mogą obejrzeć cenione polskie oraz zagraniczne filmy. Kolejowe kino będzie kursowało do końca września.

Pasażerowie pociągu TLK Rataj kursującego na trasie Warszawa - Gdynia - Warszawa oraz EIC Tatry jeżdżącego w relacji Warszawa - Zakopane - Warszawa mogą odbyć podróż w specjalnych wagonach kinowych. Przez całą drogę będą w nich wyświetlane filmy wybrane przez Fundację Legalna Kultura. Widzowie mogą zobaczyć między innymi słynne europejskie produkcje Woody'iego Allena, jak „O północy w Paryżu”, „Vicky Cristina Barcelona” czy „Śmietanka towarzyska”, komedię „Szef” w reżyserii Johna Favreau, czy „Carte Blanche” z Andrzejem Chyrą i Arkadiuszem Jakubikiem.

- Podróżni chcący odbyć podróż w wagonie kinowym podczas zakupu biletu muszą wybrać, że właśnie w tej części pociągu chcą jechać - wyjaśnia Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity. - Mamy nadzieję, że pomysł ruchomego kina spodoba się pasażerom – dodaje.

- Poprzez akcję chcemy zachęcić podróżnych do korzystania z legalnych źródeł kultury, które udostępniają treści w zgodzie z prawem i wolą twórców - mówi Szymon Majewski, rzecznik prasowy Fundacji Legalna Kultura. - Dla pasażerów PKP Intercity przygotowaliśmy różnorodny repertuar filmów polskich i zagranicznych. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla.

Wagony kinowe będą kursowały do końca września. Bilety na przejazd nimi można nabyć w kasach na dworcach kolejowych oraz poprzez stronę internetową www.intercity.pl Akcja ma charakter pilotażowy.

Uruchomienie kolejowego kina może stać się magnesem dla pasażerów rozważających inne środki transportu. Już ubiegły rok był dla PKP Intercity udany pod względem liczby przewiezionych pasażerów. W 2016 r. z jego usług skorzystało 38,5 mln klientów, czyli o 7,3 mln pasażerów więcej niż rok wcześniej.

Fundacja Legalna Kultura, która jest partnerem akcji „Kolej na kino z legalnych źródeł”, prowadzi opartą na pozytywnym przekazie kampanię społeczną, zajmuje się edukowaniem w zakresie prawa autorskiego, dostępności legalnych źródeł kultury i zagrożeń związanych z piractwem.

Źródło: PKP Intercity; fot. materiały prasowe

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit