Między morzem a zatoką
Informacja na Helu od 8.00 do 16.00

W niezwykłym, odcinającym się od nabrzeża budynku Mariny Helskiej działa helski punkt informacji turystycznej.
Urzędniczka helskiego magistratu w Wydziale Promocji, chcąc mnie doń skierować, wytłumaczyła: - Taki budynek w kształcie czosnku. Mnie, gdy wpływałam do portu od strony morza, kojarzył z żaglem lub obłokiem. Coś w rodzaju mini Opery w Sydney, przynajmniej takie robi wrażenie.
W mieście Hel, jednym z atrakcyjniejszych kurortów nad Bałtykiem, turystów nie brakuje. Hel to strategiczne miejsce położone na cyplu Półwyspu Helskiego, między Morzem Bałtyckim a Zatoką Pucką. Główne atrakcje stanowią Latarnia Morska, Muzeum Morskie i Fokarium. Stare stylowe domki stwarzają kameralny nastrój rybackiej wioski. Obok portu oferuje turystom kawał piaszczystej plaży dla amatorów kąpieli morskich i słonecznych, z nabrzeża kursują statki na rejsy turystyczne oraz tramwaj wodny do Gdańska i Sopotu.
Informacja turystyczna jest otwarta całorocznie w budynku mariny, która w sezonie lipiec – sierpień otwarta jest całodobowo. Do punktu przychodzą przede wszystkim żeglarze, którzy zatrzymują się w marinie. Umiejscowiona na molo, w punkcie, gdzie najwięcej turystów, doskonale spełnia swoją rolę.
Agata Osiewała, kierująca punktem informacji turystycznej żałuje, że placówka jest otwarta tylko w godzinach 8.00-16.00, ale taka jest decyzja urzędu miasta, który utrzymuje punkt. - Najwięcej zapytań dotyczy Fokarium i tramwajów wodnych, wielu turystów myli nas zresztą z kasami i próbuje tu kupić bilet na rejs - mówi Agata Osiewała. - Mamy też bogaty program na całe wakacje: koncerty, konkursy, imprezy, wszystkie dni zapełnione. Egzemplarze programu dostępne były już od maja, poza tym rozdajemy turystom mapki ze spisem atrakcji. Dziennie wydajemy 5-6 tysięcy ulotek.
- poprzednia
- następna »»