Między morzem a zatoką

Informacja na Helu od 8.00 do 16.00

Helski punkt informacji turystycznej…Więcej »

W niezwykłym, odcinającym się od nabrzeża budynku Mariny Helskiej działa helski punkt informacji turystycznej.

Urzędniczka helskiego magistratu w Wydziale Promocji, chcąc mnie doń skierować, wytłumaczyła: - Taki budynek w kształcie czosnku. Mnie, gdy wpływałam do portu od strony morza, kojarzył z żaglem lub obłokiem. Coś w rodzaju mini Opery w Sydney, przynajmniej takie robi wrażenie.

W mieście Hel, jednym z atrakcyjniejszych kurortów nad Bałtykiem, turystów nie brakuje. Hel to strategiczne miejsce położone na cyplu Półwyspu Helskiego, między Morzem Bałtyckim a Zatoką Pucką. Główne atrakcje stanowią Latarnia Morska, Muzeum Morskie i Fokarium. Stare stylowe domki stwarzają kameralny nastrój rybackiej wioski. Obok portu oferuje turystom kawał piaszczystej plaży dla amatorów kąpieli morskich i słonecznych, z nabrzeża kursują statki na rejsy turystyczne oraz tramwaj wodny do Gdańska i Sopotu.

Informacja turystyczna jest otwarta całorocznie w budynku mariny, która w sezonie lipiec – sierpień otwarta jest całodobowo. Do punktu przychodzą przede wszystkim żeglarze, którzy zatrzymują się w marinie. Umiejscowiona na molo, w punkcie, gdzie najwięcej turystów, doskonale spełnia swoją rolę.

Agata Osiewała, kierująca punktem informacji turystycznej żałuje, że placówka jest otwarta tylko w godzinach 8.00-16.00, ale taka jest decyzja urzędu miasta, który utrzymuje punkt. - Najwięcej zapytań dotyczy Fokarium i tramwajów wodnych, wielu turystów myli nas zresztą z kasami i próbuje tu kupić bilet na rejs - mówi Agata Osiewała. - Mamy też bogaty program na całe wakacje: koncerty, konkursy, imprezy, wszystkie dni zapełnione. Egzemplarze programu dostępne były już od maja, poza tym rozdajemy turystom mapki ze spisem atrakcji. Dziennie wydajemy 5-6 tysięcy ulotek.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!