Gruzin nowym Sekretarzem Generalnym Światowej Organizacji Turystyki

W 2018 roku upływa kadencja obecnego Sekretarza Generalnego Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) Taleba Rifaia. Delegaci 22. Zgromadzenia Ogólnego UNWTO dokonali wyboru jego następcy.

W związku z upływającą w przyszłym roku kadencją Taleba Rifaia, podczas 22. Zgromadzenia Ogólnego Światowej Organizacji Turystyki UNWTO wybrano nowego Sekretarza Generalnego tej instytucji. Został nim Gruzin Zurab Pololikashvili.

Jego kandydaturę wysunęła Gruzja zgodnie z obowiązującymi zapisami statutu Światowej Organizacji Turystyki. Wybór delegatów 22. Zgromadzenia Ogólnego Światowej Organizacji Turystyki, odbywającego się w chińskim Chengdu, był jednomyślny. To decyzja zgodna z wcześniejszymi rekomendacjami 105. posiedzenia Rady Wykonawczej UNWTO.

Zurab Pololikashvili to obecny ambasador Gruzji w Hiszpanii, Maroku, Algierii i Andorze. Wcześniej pełnił też funkcję Ministra Rozwoju Gospodarczego Gruzji w latach 2009-2010 oraz Wiceministra Spraw Zagranicznych Gruzji w latach 2005-2006.

Nowy Sekretarz Generalny Światowej Organizacji Turystyki rozpocznie pełnienie swojej funkcji w 2018 r., po zwolnieniu stanowiska przez Taleba Rifaia. Jego kadencja potrwa do 2021 r.

Źródło: POT; fot. Twitter

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit