Bez punktu „it”

Gościnna Sieniawa

Zespół pałacowo-parkowy w Sieniawie … Więcej »

Sieniawa jest miejscowością turystyczną dzięki walorom historycznym, położeniu obok lasów, w których można urządzać polowania, oraz niewielkiej odległości od takich miast, jak: Łańcut, Leżajsk, Jarosław czy Przeworsk.

Położona na obszarze krajobrazu chronionego, nie ma uciążliwego przemysłu, a żywność tu produkowana zalicza się do zdrowej. Istnieją więc świetne warunki dla wypoczynku oraz tworzenia i rozwoju gospodarstw agroturystycznych.

Ozdobą Sieniawy - małego miasta, dawnej siedziby Sieniawskich i Czartoryskich, jest rozległy zespół pałacowo-parkowy pełniący dziś rolę reprezentacyjnego ośrodka hotelowo- konferencyjnego administrowanego przez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Pałac i park są dostępne dla odwiedzających, a tablice informacyjne kierują do jego najciekawszych obiektów. W parku (20 ha) z licznymi pomnikowymi drzewami panuje idealny porządek. Malownicze są też okolice, w tym ponad 4500-hektarowe Lasy Sieniawskie, w których ukryły się gospodarstwa agroturystyczne.

Szkoda, że brakuje tutaj punktu informacji turystycznej, choć przyznać trzeba, że w recepcji pałacu można nabyć interesujący przewodnik po całej gminie, a także pocztówki i pamiątki z Sieniawy.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit