Europejski Kongres MŚP: Polska idealnym miejscem do wypoczynku

W środę 18 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Podczas jednego z paneli, prelegenci będą dyskutowali o Polsce, jako idealnym miejscu do wypoczynku. Wśród dyskutantów będzie także Jacek Janowski, dyrektor Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej POT.

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw to doskonałe miejsce spotkań, wymiany opinii i merytorycznej dyskusji, w której udział biorą przedsiębiorcy, samorządowcy, naukowcy a także eksperci różnych branż. Uczestnictwo w kongresie zapowiedzieli m.in. wicepremier Jarosław Gowin, a także unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczości Elżbieta Bieńkowska. W programie wydarzenia zaplanowano różne sesje tematyczne, wśród nich także panel poświęcony turystyce. Dyskutanci będą rozmawiali o Polsce jako idealnym miejscu do wypoczynku. Wśród gości zaproszonych do uczestniczenia w obradach znalazł się również Jacek Janowski, dyrektor Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej POT.

– Różnorodność turystyczna z jaką mamy do czynienia w Polsce to fakt, który warto komunikować zarówno w kraju jak i za granicą zachęcając do przyjazdu i spędzania czasu w naszym kraju. Jakość obsługi, standard obiektów noclegowych, polskie atrakcje turystyczne oraz coraz lepsza infrastruktura komunikacyjna pokazują, że nie powinniśmy mieć żadnych kompleksów konkurując o turystów z innymi krajami – tłumaczy Jacek Janowski. Dyrektor Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej POT dodaje, że panel dyskusyjny „Między Bałtykiem a Karpatami - Polska jako idealne miejsce do wypoczynku” potwierdza, że turystyka jest niezwykle istotną gałęzią gospodarki, która ma duży wkład w budżet kraju. – Z pewnością potwierdzą ten fakt wszyscy uczestnicy panelu, którzy na co dzień funkcjonują w turystyce na różnych etapach jej rozwoju i promocji – mówi Janowski.

Organizatorzy przedsięwzięcia zapowiedzieli, że podczas panelu dotyczącego turystyki, prelegenci będą zastanawiać się nad sposobami promocji atrakcji turystycznych w Polsce, a także metodami zwiększenia konkurencyjności polskich regionów. Podczas panelu zostaną przedstawione dane, świadczące o wzroście zainteresowania podróżami krajowymi. Dyskutanci zajmą się również kwestią turystyki zagranicznej w kontekście różnego rodzaju zagrożeń XXI wieku. W sesji poświęconej turystyce, oprócz Jacka Janowskiego z Polskiej Organizacji Turystycznej udział wezmą m.in. Joanna Jędrzejewska-Debartoli, dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Jarosław Klimaszewski, prezes Zarządu Śląskiej Organizacji Turystycznej, a także Grzegorz Chmielewski, prezes śląskiego oddziału Polskiej Izby Turystyki.

Sesja panelowa „Między Bałtykiem a Karpatami – Polska jako idealne miejsce do wypoczynku” odbędzie się 18 października o godzinie 14:30, na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

Źródło: POT, Europejski Kongres MiŚP

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit