Darmowa woda dla pasażerów na lotnisku Chopina

Od wtorku, na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina dostępne są dystrybutory wody pitnej. Korzystanie z udogodnienia jest bezpłatne. To pierwsze tego typu rozwiązanie w kraju i regionie.

Problem braku dostępu do niedrogiej wody pitnej na lotniskach długo doskwierał pasażerom. Uwagę na tę kwestię zwrócił również Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, który na początku 2017 r. UOKiK zapytał wszystkie polskie lotniska o dostępność i cenę wody w strefie zastrzeżonej. Chciał w ten sposób sprawdzić, czy nie doszło do zmowy cenowej.

- Wpłynęło do nas kilka skarg konsumentów, którzy zwracali uwagę na wysokie ceny wody na lotniskach, a także na brak darmowej wody w tzw. strefie zastrzeżonej, czyli wolnocłowej m.in. na Lotnisku Chopina w Warszawie - informował wtedy Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKiK.

W efekcie, okazało się, że na większości lotnisk woda jest dostępna w cenie ok. jednego euro za butelkę o pojemności pół litra. W kilku przypadkach stawka ta jednak była wyższa, ale Urząd nie dopatrzył się nielegalnych działań. Mimo to, problem został zaznaczony, a Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina zapowiedział działania prokonsumenckie.

We wtorek, 12 września, zapowiedzi stały się faktem. Wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji m. st. Warszawy, lotnisko uruchomiło trzy punkty dostępu do bezpłatnej wody pitnej – dwa w strefie Schengen, a jedno w Non-Schengen.

„Lotnisko Chopina tym samym stało się pierwszym lotniskiem w Polsce i jednym z pierwszych w regionie, na którym pasażerowie mają dostęp do darmowej wody pitnej" – chwali się Port w komunikacie.

Dzięki zainstalowanym dystrybutorom, spragnieni pasażerowie mogą nalać sobie wodę do kubka lub butelki.

Źródło: Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie; fot. Nicola/Flickr.com

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit