Zgłoszenia udziału w obradach Forum Informacji Turystycznej

4-5 grudnia, w Zamościu, obradowało będzie Forum Informacji Turystycznej. Polska Organizacja Turystyczna i Zarząd FIT zapraszają do udziału pracowników centrów i punktów „it”. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do 22 listopada.

POT uruchamia aplikację e-certyfikacji "it"

Na portalu Polskiej Organizacji Turystycznej www.pot.gov.pl uruchomiona została aplikacja E-Certyfikacja Informacji Turystycznej.

Czerwcowe obrady Forum Informacji Turystycznej

W ostatnim tygodniu czerwca, odbyło się w Warszawie posiedzenie zarządu Forum Informacji Turystycznej.

Od „it” zależy sukces produktów turystycznych

W Plichtowie pod Łodzią zorganizowano kolejne z cyklu szkoleń dla pracowników informacji turystycznej. Od początku roku w sesjach szkoleniowych Polskiej Organizacji Turystycznej i regionalnych organizacji turystycznych, wzięło udział ponad 200 osób zatrudnionych w centrach i punktach „it”.

LOTUR – Jak założyć i prowadzić informację turystyczną

Każdy kto choć trochę podróżował po kraju i świecie, miał okazję przekonać się, nie raz i nie dwa, jak ważny jest profesjonalizm pracowników informacji turystycznej. Między innymi od ich fachowości i kompetencji zawodowej zależy wizerunek kraju, regionów i miast. Kształcenie i doskonalenie zawodowe kadr „it”, certyfikowanie centrów i punktów informacji turystycznej, jest jednym z podstawowych zadań regionalnych organizacji turystycznych. Niezwykle ciekawe szkolenie w tej dziedzinie przeprowadziła pod koniec roku Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna (LOTUR).

Fotografujemy Lublin i odbieramy nagrody

Mieszkańcy Lublina i turyści odwiedzający w listopadzie to piękne miasto, zapraszani są przez Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej oraz Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Okazja? Wyjątkowy rok Wielkiego Jubileuszu 700-lecia miasta. Zgłoszone do konkursu zdjęcia powinny przedstawiać atrakcyjność turystyczną miasta. Prace należy nadsyłać do 30 listopada.

Wilanów fot. Filip Kwiatkowski 4

Darmowe wejścia do Zamku Królewskiego, Pałacu w Wilanowie i Łazienek Królewskich

Już po raz szósty Rezydencje Królewskie: Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Muzeum Łazienki Królewskie zapraszają na „Darmowy listopad”. Przez cały miesiąc bezpłatnie zwiedzać można będzie cenne zabytki oraz uczestniczyć w rodzinnych warsztatach, lekcjach muzealnych, spacerach tematycznych i pokazach.

Ludzie z pasją w Mieście Inspiracji

W ostatniej edycji konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce prowadzanego przez Polską Organizację Turystyczną wspólnie z Forum Informacji Turystycznej – Lubelskiemu Ośrodkowi Informacji Turystycznej i Kulturalnej kapituła przyznała miejsce trzecie w najwyżej kategorii czterech gwiazdek. Ten rok jest turystycznie szczególny dla Lublina, również dla lubelskiej „it”, obleganej przez turystów.

poznan lotnisko wot

Poznański Port Lotniczy wysoko oceniony w ważnym rankingu

Poznański Port Lotniczy Ławica został bardzo wysoko oceniony w rankingu brytyjskiej firmy analitycznej AOG. Znalazł się na 12. miejscu w zestawieniu klasyfikującym światowe porty lotnicze pod względem punktualności lotów.

Człowiek najbardziej potrzebuje urlopu właśnie wtedy, gdy z niego wrócił

Jak radzić sobie z syndromem końca wakacji? Psycholodzy pracy, lekarze, fizjolodzy stworzyli na ten temat wiele teorii. Jedna z nich mówi nawet o przepisywaniu urlopu na receptę w dawce dostosowanej do typu osobowości. Badania...

Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!