W planach GOT - utworzenie regionalnego centrum informacji

Nowoczesna „it” w stylu rokoko

W Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej ... Więcej »

W najbardziej prestiżowej części miasta - przy Długim Targu 28/29, w salonie urządzonym w stylu rokoko - w takich warunkach obsługuje turystów Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej. Stworzyła je Gdańska Organizacja Turystyczna.

- Przystosowanie rokokowego wnętrza i mebli do potrzeb współczesnego informowania zwiedzających miasto, odbywało się pod okiem pomorskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków - mówi Anna Górska, prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej. - W tych stylowych pomieszczeniach, można bezpłatnie otrzymać foldery i inne publikacje z opisami atrakcji nie tylko aglomeracji gdańskiej, ale również całego województwa pomorskiego. Potem, przy kawie, w sąsiednim pomieszczeniu nowoczesnej kawiarni – wniknąć w treść tych publikacji.

Audioguide Gdańsk

Odwiedzający GCIT mogą także wypożyczyć audioprzewodniki. Jest ich aż pół setki. Tak bogatego wyposażenia nie posiada żaden punkt informacji w kraju. Te urządzenia umożliwiają poznawanie miasta bez konieczności angażowania przewodnika. Ze słuchawek turyści słyszą sławnych ludzi - gdańszczan zasłużonych dla świata, którym swych głosów użyczyli aktorzy. Audioprzewodnik zaczyna odtwarzać nagranie automatycznie, czyli włącza się sam - w kilkunastu miejscach w Gdańsku. Posiadacz może go też sam uruchomić - dowiadujemy się od Przemysława Dieringa z Media Expo – firmy, która jest właścicielem audioguide Gdańsk. Nagrania obejmują czas około półtorej godziny. Zawierają 24 audycje; można z nimi spacerować do 3 godzin. Projekt audioguide gdańsk uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.

Zwiedzający usłyszą słowa, wypowiadane przez słynnych gdańszczan (oczywiście, odgrywanych przez aktorów). W tym gremium sław są m.in. Jan Heweliusz, Daniel Gabriel Fahrenheit, Artur Schopenhauer, a także Oskar - główny bohater „Blaszanego Bębenka” - powieści Guentera Grassa.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!