Polskie stoisko narodowe na targach w Colmar

Tegoroczną edycję, mieszcząca się w trzech halach Centrum Expo w Colmar, odwiedziło niemal 27 tysięcy zainteresowanych ofertą turystyczną prezentowaną przez ponad 280 wystawców z całego świata.

Colmar nie należy do grupy dużych miast, ale targi SITV zaliczane są do najważniejszych we Francji po podobnych imprezach wystawienniczych w Paryżu, Lyonie, Tuluzie i Nantes. Biorą w nich udział najważniejsi wystawcy sektora turystycznego. Japonia, Niemcy, Chiny czy kraje regionu karaibskiego. Gościem honorowym targów była w tym roku Kuba.

Polskie stoisko narodowe prowadził Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu. Przez wiele lat Alzacja była partnerem Śląska, stąd przedstawiciele śląskiej branży turystycznej tradycyjnie biorą udział w targach SITV. W tym roku szczególnie silnie region zaakcentował swoją obecność. Od lipca Tarnowskie Góry ze swoim kompleksem kopalni, wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na aktywną promocję zagranicą zasługuje też cała trasa industrialna z kultową kopalnią Guido. Informacje o tej tematyce znajdują we Francuzach szczególnie wdzięcznych odbiorców. Obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO stanowią częsty punkt programu podróży po świecie. Tarnowskie kopalnie budziły tym większe zainteresowanie, że podziemne trasy, takie jak Grottes de Bétharram, były jedynymi z pierwszych w Europie, udostępnionymi do zwiedzania. Choć tematycznie dominowały propozycje usług turystycznych regionu śląskiego w ofercie stoiska narodowego, uzupełnieniem przyciągającym uwagę były propozycje z obszaru turystyki aktywnej z Małopolski, polskich Zamków i Pałaców, a także oferty kulturowej City Break.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!