Narodowe organizacje w wiedeńskim Palaice Ferstel

Raz w roku przedstawiciele organizacji narodowych zrzeszonych w Corps Touristique, Stowarzyszeniu Międzynarodowych i Krajowych Organizacji Turystycznych w Austrii, spotykają się z austriackimi biurami podróży, stowarzyszeniami i mediami turystycznymi. 20 listopada spotkanie z branżą turystyczną zorganizowane zostało w zabytkowych pomieszczeniach wiedeńskiego Palaice Ferstel. Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej reprezentował dyrektor Włodzimierz Szeląg (fot).

Wiodącym wątkiem programu spotkań jest przedstawienie pozycji krajów skupionych w Corps Touristique na turystycznym rynku Austrii. W tym roku oferty i plany na przyszłość prezentowali przedstawiciele 23 krajów. Udział w imprezie wzięło 350 touroperatorów i dziennikarzy. Od roku 2006 uroczyście wręczane są nagrody w dowód uznania skutecznej działalności na rynku usług turystycznych i promocji. W tym roku między innymi w kategorii sprzedaż, nagrodę odebrało biuro Tui w uznaniu atrakcyjności produktu „Europejska podróż po Wiedniu”. Jej uczestnicy poznają kulturowe zwyczaje nacji mieszkających w stolicy Austrii, a jednym z miejsc wiedeńskiego city break jest na przykład lokal, w którym turyści uczą się gotowania polskich pierogów. Nagrodę dla mediów jury przyznało za program radiowy realizowany od 30 lat w stacji ORF Ö1, traktujący o sztuce podróżowania. Spotkania w gronie członków Corps Touristique służą jednak przede wszystkim dwu i wielostronnym rozmowom, wymianom doświadczeń, dzieleniu się pomysłami i czynieniu ustaleń dotyczących współpracy w najbliższym roku.

Tematyczne podróże do Polski

Przykładem dobrze rokujących ustaleń są wspólne plany wiedeńskiego ZOPOT i narodowego ośrodka turystyki Czech. Wstępne uzgodnienia z biurami podróży Sabtours i Klub 50, dotyczą promocji polskich i czeskich regionów wśród grupy turystów chętnie wyjeżdżających na wycieczki zbiorowe. Głównie należą do niej austriaccy seniorzy, którzy otrzymają propozycję poznania atrakcji Ostrawy oraz Śląska ‒ Strefy Kultury w Katowicach, Zabrza, Katowic, Pszczyny i Bielsko Białej. Skuteczną formą promocji są study press. Dziennikarze mediów turystycznych obecni w Palaice Ferstel z zainteresowaniem przyjmowali propozycję wzięcia udziału w tematycznych podróżach do Polski. Natomiast na antenie Radia Arabella wyemitowany zostanie program o walorach turystycznych trasy rowerowej Green Velo. Osobiste rozmowy służą też wymianie mniej zobowiązujących propozycji, choć wiążących się z codziennymi obowiązkami zawodowymi. Stosownie do przyjętej konwencji, dyrektor wiedeńskiego ZOPOPT, członek zarządu Corps Touristique, podjął się uczestnictwa w jury Festiwalu Filmów Turystycznych CIFT oraz gali wręczania nagród dla najlepszego filmu.

Największe polskie postaci narodowe w „Grosse Köpfe der einzelnen Länder”

Stałym elementem cyklicznych spotkań Corps Touristique jest premiera wydawnicza. Okolicznościowe publikacje poświęcane są wybranym sektorom usług i organizacji wypoczynku w krajach członkowskich. Przykładowe tytuły to „Najpiękniejsze trasy wędrówek na świecie”, „Najlepsze światowe obiekty SPA i Wellnes”, „Najlepsze destynacje rodzinne”, „Shoping”, „Obiekty UNESCO”, „Trasy rowerowe” i ostatnia „Największe osobistości w poszczególnych krajach”. Nakład nie jest duży, około 10 tys. egzemplarzy, ale trafiają one do rąk wpływowych czytelników. Pierwszymi, którzy mogli zapoznać się z zawartością nowego numeru, byli uczestnicy spotkania w Palaice Ferstel. Na kartach wydawnictwa „Grosse Köpfe der einzelnen Länder”, każdy z zagranicznych ośrodków szczyci się największymi osobistościami narodowymi. Polska część wydawnictwa przybliża postaci trzech wielkich rodaków – Jana Pawła II, Fryderyka Chopina i Mikołaja Kopernika. Najnowsza publikacja, podobnie jak poprzednie, znajdzie się wśród materiałów dla uczestników imprez promocyjnych organizowanych przez Corps Touristique, prezentacjach dla touroperatorów, zajęciach szkoleniowych dla pracowników biur podróży, wspólnych stoiskach targowych.

Podobnie jak każde spotkanie, którego gospodarze dbają, aby uroczysta nuta pozostała w pamięci gości – tak i Palaice Ferstel okazały budynek w sercu Wiednia wzniesiony w stylu włoskiego Trecento, zaproszeni opuszczali z okazjonalnymi upominkami. W pakiecie przygotowanym przez wiedeński ZOPOT znaleźli komplet materiałów zawierających między innymi przyszłoroczne oferty wypoczynku w naszym kraju.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!