Londyński ZOPOT współuczestniczył w Polish Heritage Day

3 maja i w dniach następnych londyński zespół Zagranicznego Ośrodka POT uczestniczył w organizacji wydarzeń nad Tamizą w ramach corocznych obchodów związanych ze Świętem Narodowym 3 Maja. Ideą Polish Heritage Day jest wspólne świętowanie przez polską społeczność Dnia Polonii i Polaków za Granicą, Dnia Flagi RP przypadającej 2 maja oraz Święta Konstytucji 3 Maja, pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie. Poprzez upamiętnienie wspólnego dziedzictwa ubiegłych pokoleń i dokonań współczesnych, prezentowany jest pozytywny wkład Polaków w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii.

Wydarzenia trzeciomajowe rozpoczęły cykl kolejnych, które trwały do końca weekendu, 7 maja, a niektóre z nich są kontynuowane i obejmują weekend 20 maja. Akcję zainicjował Ambasador RP w Królestwie Wielkiej Brytanii dr Arkady Rzegocki. Polska Ambasada zwróciła się do Polonii o powszechny udział w Polish Heritage Day, organizowanie polskich festynów, pikników, wykładów, spotkań, imprez dla dzieci. Hucznie i wesoło. Aby Polaków widać było w całym brytyjskim królestwie wyraziściej, aniżeli Irlandczyków podczas dnia św. Patryka, patrona Irlandii, kiedy mieszkańcy Zielonej Wyspy akcentują narodowe symbole, noszą zielone ubrania, w pubach podawane jest zielone piwo. Polish Heritage Day symbolizuje biało-czerwona szachownica noszona w tym dniu przez Polaków i wielu Brytyjczyków. W Londynie obchody Polish Heritage Day zainaugurowało spotkanie z księciem Kentu, przedstawicielami parlamentu oraz rządu brytyjskiego, a także międzynarodowej dyplomacji. Wykład o roli Konstytucji 3 Maja uzupełniły degustacja polskiej kuchni i produktów winnic, a także losowanie wyjazdu turystycznego do Polski, ufundowanego przez Warszawską Organizację Turystyczna i warszawski hotel Hilton. Każdy z uczestników otrzymał informacje o wyjątkowych atrakcjach turystycznych naszego kraju. Kolejne wydarzenia organizowane są w całej Wielkiej Brytanii przez organizacje społeczne, szkoły i parafie.

Zagraniczny Ośrodek POT zaangażował się w organizację wybranych imprez na terenie Londynu tworząc stoiska informacyjne, fundując nagrody rzeczowe i pobyt weekendowy przy aktywnym współudziale polskich miast i regionów, które dostarczyły znaczącą część wyposażenia wykorzystywanego w akcji promocyjnej i wielką liczbę różnorodnych w treści materiałów informacyjnych. Przygotowane przez londyński ZOPOT wydawnictwa w objętości (wagowej) jednej tony przekazane zostały do szkół, parafii i środowisk polonijnych, rozkolportowane wśród rodaków, którzy będą mogli posłużyć się nimi popularyzując wśród Brytyjczyków, rdzennych mieszkańców Zjednoczonego Królestwa, wiedzę o współczesnej Polsce i jej największych walorach turystycznych. Polska Organizacja Turystyczna była głównym partnerem imprez w Ravenscourt Park w Londynie. Dziękując za udział w niej, główni organizatorzy z London Spark, złożyli na ręce dyrektora londyńskiego ośrodka POT Cezarego Molskiego podziękowanie, w którym wyrażona została nadzieja na uczestnictwo POT w przyszłorocznym Polish Heritage Day. – Cieszy nas to, że Polacy są pozytywnie odbierani przez Brytyjczyków, a ich udział w tego typu polskich imprezach pomaga im wejść na co dzień w rolę Ambasadorów Polski – mówi dyrektor Molski podkreślając, że podstawowym zadaniem będzie większe spopularyzowanie wydarzeń Polish Heritage Day wśród przedstawicieli innych nacji mieszkających na Wyspach Brytyjskich, choć jak zaznacza, w warsztatach Meet your Polish neighbours organizowanych przez ośrodek POT, brali udział uczestnicy z wielu krajów świata, którym towarzyszyły oczywiście dobrze bawiące się, uradowane dzieci.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!