Green velo nominowana do tytułu rowerowej trasy roku w Holandii

Jury konkursu „Fietsroute van het Jaar” (trasa rowerowa roku), organizowanego z inicjatywy największych targów turystyki rowerowej i pieszej „Fiets en Wandelbeurs”, ogłosiło nominowanych do tegorocznej nagrody dla trasy rowerowej roku.

Wśród nominowanych do nagrody po raz pierwszy znalazła się polska trasa Green Velo. Celem konkursu jest stymulowanie rozwoju turystyki rowerowej w krajach europejskich oraz promocja inicjatyw w tym zakresie. - Zainteresowanie polskim produktem wzięło się z faktu, iż Holendrzy bardzo chętnie odwiedzają Polskę i chcą w sposób aktywny wypoczywać w naszym kraju – mówi Dominika Szulc, dyrektor Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie i Brukseli.

W tym roku do nagrody nominowano cztery trasy. ViaRhôna w Szwajcarii i Francji, Maasfietsroute przebiegająca przez teren Francji, Belgii i Holandii, Kattegattleden w Szwecji oraz Green Velo w Polsce. – Wszystkie trasy podlegały inspekcji jurorów konkursu, którzy testowali je na różnych odcinkach przez prawie dwa miesiące, jako „mystery guests” – podkreśla Andrzej Pawluszek, wicedyrektor ZOPOT Amsterdam. Zwycięzcę poznamy 2 marca 2018 podczas uroczystości na targach Fiets en Wandelbeurs w Utrechcie.

W roku 2016 ośrodek w Amsterdamie zorganizował wspólnie z Lubelską Organizacją Turystyczną podróż prasową dla prasy specjalistycznej do jednej z części Green Velo. – W tym roku wspólnie z przedstawicielami wszystkich regionów Green Velo promowaliśmy trasę na targach turystyki rowerowej i pieszej Fiets en Wandelbeurs w Utrechcie – mówi Małgorzata Duijnamyer z ZOPOT Amsterdam zaznaczając jednocześnie, że trasa była także jednym z ważniejszych produktów turystycznych promowanych przez ZOPOT Amsterdam w internecie. Przeprowadzona akcja promocyjna była skuteczna, w efekcie odnotowano dziesiątki zapytań od holenderskich turystów planujących wyjazd na trasę Green Velo.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!