Drewniana Dusza Małopolski w zamku Freyr

W salach jednego najpiękniejszych zamków Walonii otwarta zostanie wystawa dziedzictwaSzlaku Architektury Drewnianej, zorganizowana przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli we współpracy z województwem małopolskim i Małopolską Organizacją Turystyczną. Partnerem projektu jest Małopolski Instytut Kultury.

Wystawę „Drewniana Dusza Małopolski” w zamku Freyr zwiedzać będzie można od 12 czerwca. Data nie jest przypadkowa, nawiązuje do jubileuszu piętnastolecia uruchomienia w stolicy Belgii Przedstawicielstwa Województwa Małopolskiego w Brukseli. Wśród osobistości, które potwierdziły obecność na otwarciu wernisażu jest markiza Aude le Duc de Lillers, potomkini właścicieli zamku Freyr, ambasador RP, marszałek województwa małopolskiego oraz gubernator regionu Namur. W historycznych murach Freyr zaplanowano także spotkanie pomiędzy jego przedstawicielami a reprezentantami polskiego zamku w Nowym Wiśniczu w celu ustalenia możliwości nawiązania współpracy i podpisania porozumienia o zamkach bliźniaczych. W programie towarzyszącym ekspozycji organizatorzy ujęli degustacje regionalnej kuchni i prezentacje ofert turystycznych Małopolski na stałym stoisku, które z inicjatywy ZOPOT w Brukseli działa w zamku Freyr już drugi rok. Wystawa udostępniona będzie zwiedzającym przez cały sezon letni.

Projekt brukselskiego ośrodka POT skierowany jest do mieszkańców regionu objętego mniej intensywnymi działaniami promującymi nasz kraj. Z uwagi na tradycyjny pietyzm, z jakim historyczne dziedzictwo architektury traktowane jest przez belgijskie społeczeństwo, drewniane kościoły południowej Małopolski, wyróżnione wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, powinny spotkać się z dużym zainteresowaniem i zachęcić do bliższego poznania Polski i jej walorów turystycznych. Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce nagrodzony został Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na najlepszy produkt turystyczny.

We wrześniu wydarzenia związane z jubileuszem będą kontynuowane, między innymi ich częścią będzie koncert Capelli Cracoviensis, zespołu oklaskiwanego na największych europejskich festiwalach, znanego między innymi z występów w wersalskiej Opéra Royal.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!