Pomorskie

Dni Rybaka

Dni Rybaka w Kątach Rybackich to pierwszy regionalny zintegrowany produkt turystyki kulturowej. Charakter produktu jest zgodny z historią regionu, ma on funkcję edukacyjną, kulturalną i rozrywkową, wspiera rozwój turystyki sentymentalnej oraz rozwój innych lokalnych produktów turystycznych - kuchni, imprez, festiwali, pamiątkarstwa, wytwórczości.

Celem imprezy odbywającej się rokrocznie na przełomie czerwca i lipca jest tworzenie wizerunku gminy Sztutowo jako całości, w tym regionu atrakcyjnego turystycznie, wkład w integrację społeczną, edukację ekologiczną i aktywizację rynku pracy. Unikatowość produktu wynika z osadzenia go przy Zalewie Wiślanym, na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana, w obszarze Funkcjonowania Zielonych Płuc Polski w Programie Natura 2000.
Atrakcje imprezy obejmowały w 2006 roku otwarcie nowych wystaw Muzeum Zalewu Wiślanego (filia Centralnego Muzeum Morskiego z Gdańska), pokaz zanikającego zawodu - warsztatu szkutniczego, koncert orkiestry reprezentacyjnej Morskiego Oddziału Straży Granicznej, przepłynięcie udekorowanymi łodziami rybackimi w asyście 12 apostołów (rybacy w przebraniu), uroczystości poświecenia łodzi rybackich, przemarsz Morskiego Oddziału Straży Granicznej mieszkańców i turystów główną ulicą Rybacką, mszę św. w intencji rybaków i ich rodzin, poczęstunek wędzonymi rybami (teren przy kościele parafialnym) i wspólną biesiadę, pokazy tańca towarzyskiego, wspólne grillowanie ryb, wystawy rękodzieła artystycznego lokalnego stowarzyszenia Sztutowskie Towarzystwo Kulturalne oraz zawody i turnieje sportowe.
Wizja rozwoju produktu została ujęta w Strategii Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Gminy Sztutowo oraz w Strategii Rozwoju Turystyki. Dzięki zaangażowaniu w projekt wielu podmiotów, jego realizacja ma szansę przynieść wymierne korzyści nie tylko dla gminy Sztutowo, ale również dla całego województwa pomorskiego. Gmina Sztutowo, corocznie zapewni w budżecie środki finansowe na realizację projektu, z uwzględnieniem rozwoju produktu, jego uzupełnianiu o nowe, innowacyjne elementy.


Właściciel produktu:
Urząd Gminy Sztutowo
82-110 Sztutowo, ul. Gdańska 55
tel.: 0-55/ 247-81-51 w.32
fax: 0-55/ 247-83-96
www.sztutowo.ug.gov.pl
info@sztutowo.ug.gov.pl
Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!