W pienińskim sektorze Spa & wellness

Od karczmy „U Walusia” do pensjonatu „Crosna Spa”

Z okien pokoi można podziwiać piękny krajobraz gór, rzekę, rozkoszować się rześkim górskim powietrzem i spokojem

 

 

 

Maria Kozłowska zna z widzenia wielu turystów, którzy umiłowali Pieniny, zna również dobrze przewodników, kierowców busów i organizatorów turystyki. Zatrzymują się w karczmie „U Walusia” w Krościenku od wielu lat, bowiem ta regionalna restauracja Marii i Henryka Kozłowskich działa nieprzerwanie od 1975 r.

Karczma położona jest tuż przy drodze prowadzącej z Nowego Sącza i ze Szczawnicy – modnego uzdrowiska w Pieninach, do spływu Dunajcem, rozpoczynającego się w Sromowcach Niżnych oraz nad Jezioro Czorsztyńskie, a stąd dalej, na Słowację. Właśnie znajomość potrzeb turystów i ich zainteresowań pomogły zadecydować o rozbudowie bazy i powstaniu w Krościenku pensjonatu „Crosna Spa”.

- Popyt na usługi noclegowe w sektorze Spa & wellness jest olbrzymi – mówi Maria Kozłowska. -„Crosna Spa” to pensjonat, który powstał w Krościenku nad Dunajcem z myślą o turystach kochających góry, ale jednocześnie przywiązujących dużą wagę do relaksu po powrocie z górskich wędrówek. Położony w sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego, nad brzegiem Dunajca, idealnie wpisuje się w górski krajobraz. Obiekt może pomieścić 50 osób, gości lokujemy w 24 komfortowo  wyposażonych pokojach i apartamentach, oferujemy też  centrum konferencyjne z urządzeniami audio wideo i Internetem. Ale czynnikiem decydującym o wyborze naszego pensjonatu jest część służąca regeneracji: basen, jacuzzi, sauna.

„Po hajducku” i na światowym poziomie

Istotnym walorem firmy Państwa Kozłowskich jest wyśmienita kuchnia. Regionalne dania, wśród nich słynne placki ziemniaczane z gulaszem „Po hajducku”, tradycyjny klimat i dobry standard usług sprawiły, że karczma otrzymała certyfikat „Regionalna Karczma Małopolski” i znalazła się na Małopolskiej Trasie Smakoszy. Smak podawanych w niej dań niejednemu już przypomniał pyszne babcine obiady sprzed lat.W pensjonacie te tradycyjne receptury zostały zaadoptowane na potrzeby gości, a dodatkowo ofertę kulinarną  wzbogaca  grillowisko i tarasy letnie, które świetnie nadają się na imprezy na świeżym powietrzu. Na terenie obiektu jest plac zabaw dla dzieci, parking  oraz dostęp do rzeki Dunajec. Z okien wszystkich pokoi można podziwiać piękny krajobraz gór i rozkoszować się rześkim górskim powietrzem i spokojem.W podziemiach znajduje się Welness & SPA, a w nim basen, sauna, jacuzzi i hydromasaże

Pani Maria na co dzień dostrzega, jak ważne dla gości jest korzystanie z kompleksu Spa & wellness, który znajduje się w podziemiach pensjonatu. Pływanie to skuteczna, bezpieczna i przyjemna metoda na poprawę sprawności fizycznej oraz idealny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. W skład kompleksu odnowy wchodzi basen, sauna, jacuzzi i hydromasaże. Basen w „Crosnie Spa” wyposażony jest w „HYDROJET”, urządzenie, które wymusza silny strumień wody pozwalający wirtualnie na pływanie w miejscu. Woda w basenie uzdatniana jest metodą ozonowania. Zawiera on technologię OSPA - elektrolizę membranową soli (bez podchlorynu), dzięki temu nie podrażnia błon śluzowych oczu i nie wysusza skóry. Z kolei sauna fińska jest doskonałym środkiem zaradczym na problemy zdrowotne, podnosi odporność organizmu, pobudza krążenie krwi, dobrze wpływa na cerę oraz poprawia samopoczucie, a jacuzzi ma właściwości relaksacyjne i odstresowujące. Spa wyposażone jest w sterowane oświetlenie, dzięki czemu świetnie nadaje się do zabaw rodzinnych, hucznych imprez, albo romantycznego relaksu. W przyszłości planowane jest również uruchomienie nagłośnienia oraz projektora do oglądania programów telewizyjnych i muzyki. Basen i jacuzzi w centrum wellness & Spa jest dla gości dostępny nieodpłatnie. Za korzystanie z sauny pobiera się niewielką opłatę. Osoby indywidualne oraz grupy spoza ośrodka mają możliwość odpłatnego korzystania z bazy rekreacyjnej.

 

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit