Klucze do Edenu

Wybory serca tego roku

Deski sali teatralnej Służewskiego Domu Kultury w Warszawie były w tym roku miejscem wręczenia statuetek „Klucze do Edenu” osobistościom, które w znaczący sposób przyczyniają się do promocji i rozwoju rynku usług spa i wellness, a także ogłoszenia wyników konkursu „Najpiękniejsze spa 2015”. Nagrody przyznaje magazyn Eden Spa&Wellness. Patronem wydarzenia jest Konsorcjum Zdrowie i Uroda utworzone z inicjatywy Polskiej Organizacji Turystycznej.

Uzdrowiska-Polskie

Polskie uzdrowiska

"Uzdrowiska Polskie - Wyzwania i Szanse", pod takim hasłem 28-30 września w Inowrocławiu (Teatr Miejski) zorganizowany zostanie Kongres Uzdrowisk Polskich, czyli ogólnopolskie, najbardziej prestiżowe spotkanie przedstawicieli branży uzdrowiskowo – turystycznej w kraju.

Do 31 sierpnia należy składać deklaracje udziału w XXIV Kongresie Uzdrowisk Polskich

Spotkanie członków konsorcjum „Zdrowie i Uroda" utworzonego z inicjatywy Polskiej Organizacji Turystycznej otwiera program XXIV Kongresu Uzdrowisk Polskich. Inowrocław, 28 - 30 września. Organizatorami kongresu są Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Unia Uzdrowisk Polskich oraz Izba Gospodarcza „Uzdrowiska Polskie".

1.-Zdrowie-i-uroda-dla150

Zdrowie i uroda dla Pomorzan, Polaków, Europejczyków i wszystkich obywateli świata

Pomorskie może stać się regionem, do którego po zdrowie będą przyjeżdżać obywatele z różnych państw, nie tylko z Unii Europejskiej. Potencjał naukowy, przemysłowy, konsorcja przygotowane są do dokonania wielkiego skoku technologicznego w przemyśle medycznym; zarówno w produkcji unikatowych leków, innych wyrobów medycznych, materiałów, jak też świadczenia usług leczniczych i rehabilitacyjnych na wysokim poziomie.

1.-gimnastyka-400

Leczenie chorób stawów w Polskiej Grupie Uzdrowisk

Dr Dariusz Milko, specjalista fizjoterapii, kierownik Działu Kinezyterapii w Uzdrowisku Cieplice – Grupa PGU, członek konsorcjum „Zdrowie i Uroda".

Budowa marki, integracja środowiska i wspólna promocja

Aktualności Turystyczne: - Jest Pan burmistrzem Muszyny, wcześniej Krynicy-Zdroju, wiceburmistrzem Szczawnicy, dyrektorem generalnym Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. To cenne doświadczenie w pracy członka Rady Programowej konsorcjum „Zdrowie i Uroda".

1.-Wizja400

Wizja: Amerykanin musi poddać się operacji. Wsiada w samolot i leci do… Polski

Szpitale w Pomorskiem są wykorzystywane w zaledwie około dwóch trzecich możliwości. Mogą więc zarabiać. Najlepiej na eksporcie swych usług. Korzyści może być z tego wiele. Po pierwsze - powstaną nowe miejsca zatrudnienia, albo powstrzymane zostaną redukcje etatów. Po drugie - nowy impuls do działań otrzyma turystyka. Po trzecie - zarobią różne podmioty gospodarcze. Turysta medyczny zostawia bowiem o wiele więcej pieniędzy w miejscu swego pobytu, niż przeciętny urlopowicz.

1-To-ja-150

To oni budują pozytywny wizerunek uzdrowiska i województwa

Celem dorocznych nagród „Świętokrzyska Victoria" jest prezentacja pozytywnego wizerunku województwa świętokrzyskiego, promocja i wspieranie prorozwojowych działań osób fizycznych i prawnych działających na terenie województwa, promocja dobrych praktyk w dziedzinie pozyskiwania i zarządzania funduszami europejskimi przez osoby fizyczne i prawne.

1-Uzdrowisko150

Uzdrowisko Połczyn partnerem Festynu turystycznego Frühlingsfest Schuby 2014

Od 4 do 6 kwietnia br., w miejscowości Schuby w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn, już po raz kolejny odbędzie się cykliczne, wiosenne spotkanie branży turystycznej. Organizatorem wydarzenia jest miejscowe biuro turystyczne Reisendienst Bölck, zaś partnerem, podobnie jak w ubiegłym roku, zachodniopomorskie Uzdrowisko Połczyn, należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Udany berliński debiut konsorcjum Zdrowie i Uroda

Wellness, spa, medycyna i turystyka uzdrowiskowa była wiodącym elementem polskiego stoiska narodowego Polskiej Organizacji Turystycznej podczas berlińskich ITB. Organizatorzy wypoczynku i targowi goście, zainteresowani tą dziedziną, mogli poznać zakres oferty i ceny usług, a kto nie lubi poprzestawać na teorii lub nie do końca jej wierzy, poddawał się przykładowym zabiegom i badaniom, a nawet, co zaskakiwało również najbardziej obytych z targowymi pomysłami, siąść na fotelu dentystycznym i dokonać stomatologicznego przeglądu zębów.