Kampania Promocyjna POT

„Każdy z nas jest ambasadorem swojego kraju”

1._Kady_z_nas_jest_ambasadorem

Od trzech miesięcy na łamach Aktualności Turystycznych skrzętnie kronikujemy kolejne etapy przygotowań, a następnie podróży żaglowca STS „Fryderyk Chopin” do największych europejskich miast portowych w misji promocji Polski i polskiej turystyki za granicą Ten szczególny rejs w ramach kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej „Promujmy Polskę Razem”, dobiega końca. Bryg zawinął do ostatniego z zagranicznych portów. Przed powrotem do Gdyni kończy zagraniczną morską wyprawę w największym z miast Unii Europejskiej i największym centrum finansowym świata. W Londynie Ambasadorzy Polskiej Turystyki pozostaną przez dziesięć dni.

„Fryderyk Chopin” zacumował w dokach św. Katarzyny w pobliżu Tower Bridge. Dokonał tego manewru z gracją godną reprezentacyjnej jednostki i chluby polskiego żeglarstwa. Wcześniej, na wodach kanału La Manche miało miejsce niecodzienne spotkanie. Bryg pod żaglami Polskiej Organizacji Turystycznej minął się z idącym zbliżonym kursem w stronę francuskiego portu Cherbourg, pięknym trzymasztowcem  STS „Pogoria”. - Taka okazja zdarza się raz na pięć lat - powiedział Andrzej Mendrygał, kapitan Fryderyka. Załoga „Pogorii”, zgodnie z etykietą żeglarską oddała honory w postaci gali burtowej.

Podobnie jak we wszystkich portach, do których zawijał żaglowiec, również w Londynie program pobytu Ambasadorów Polskiej Turystyki wypełniają działania aktywujące Brytyjczyków i wielonarodowe tłumy turystów zarówno na lądzie, jak i na pokładzie żaglowca.

Chopin, parasol i melonik

Organizatorzy przewidzieli całą gamę atrakcji związanych z postacią wielkiego kompozytora. Jedną z nich jest  budowa  popiersia Chopina. Materiał do tego artystycznego dzieła składa się z elementów charakterystycznych dla danego kraju. W przypadku Wysp - z meloników i parasoli, które mają symbolizować miasto i jego deszczową aurę,  przypominające także o samokontroli i opanowaniu. W ramach Uniwersytetu prowadzone są otwarte dla wszystkich zainteresowanych zajęcia i wykłady poświęcone Polsce i Polakom. Trwają koncerty studentów klasy fortepianu Akademii Muzycznej w Warszawie oraz mieszkającej na stałe w Londynie pianistki Anny Marii Stańczyk, specjalizującej się w muzyce romantyków. Chętni mogą przyjąć zaproszenie od instruktorów tańca i posiąść umiejętność stawiania  tanecznych kroków do rytmu poloneza. Mistrzostwo w tańcu podziwiać można podczas wieczornych spektakli baletu na maszcie i olinowaniu brygu w wykonaniu akrobatów z grupy „Ocelot”. Przykładem chwytliwego rodzaju tanecznej choreografii do muzyki Chopina są natomiast, robiące nieodmiennie wrażenie na widzach tańczące podświetlane fontanny.

 - Kiedy organizatorzy Thames Festival 2010 dowiedzieli się, że „Fryderyk Chopin” będzie w tym samym czasie w Londynie, bardzo nalegali na to, żeby pozostał tutaj przez cały festiwal - mówi dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Londynie Bogusław Becla. Thames Festival 2010, to największa impreza plenerowa w Londynie, przewidziana na weekend 11-12 września. W zeszłym roku uczestniczyło w niej 800 tysięcy londyńczyków. Polska Organizacja Turystyczna obecna będzie na festiwalu już piąty raz. Na portowym nabrzeżu zostanie uruchomiony punkt informacyjny POIT prezentujący polskie atrakcje turystyczne.

Na te właśnie dni przewidziano ukończenie nad Tamizą, w pobliżu miejsca postoju żaglowca, budowę popiersia Fryderyka Chopina wznoszonego zbiorowym wysiłkiem w ciągu dziewięciu dni oraz próbę pobicia rekordu Guinnessa w  najdłuższym korowodzie Poloneza poza granicami Polski.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit