Turystyka i sport: aspekty organizacyjno-prawne

Turystyka i sport: aspekty organizacyjno-prawne
Turystyka i sport: aspekty organizacyjno-prawne / Grzegorz Michniewicz. Poznań: Polskie Wydawnictwo Prawnicze „Iuris”, 2012,– 198 s.; ISBN: 978-83-63223-16-8

Publikacja stawia sobie za cel zaprezentowanie aktualnych regulacji prawnych w turystyce i sporcie. W ostatnich dwóch latach zaszły duże zmiany w przepisach dotyczących tych dziedzin uchwalona została nowa ustawa o sporcie, a ustawa o usługach turystycznych uległa dużym przeobrażeniom. Opracowania obejmuje niektóre aspekty strukturalne oraz organizacyjno-gospodarcze turystyki i sportu. W zakresie organizacyjno-gospodarczym autor przedstawia organizację oraz formy działalności gospodarczej, uprawnienia do jej prowadzenia w turystyce i sporcie, a ponadto pokazuje zagrożenia, jakie niesie ze sobą skomercjalizowany sport.
W pozycji omówiono również najważniejsze problemy z zakresu prawa w turystyce i w sporcie, między innymi: organizacja turystyki i sportu, uprawnienia i umowy, regulacje prawne dotyczące przewodników turystycznych i pilotów wycieczek, usługi hotelarskie i bezpieczeństwo w sporcie.
W publikacji przedstawiono komórki organizacyjne Unii Europejskiej zajmujące się turystyką i sportem oraz cele, które UE zamierza osiągnąć w tych dziedzinach.
Opracowanie przygotowano w formie praktycznego podręcznika akademickiego.
Dr Grzegorz Michniewicz doktor nauk prawnych, praktyk, wykładowca w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Specjalizuje się w prawie gospodarczym i prawie własności intelektualnej.
Autor wielu publikacji dotyczących prawa działalności gospodarczej skierowanych do praktyków gospodarczych i studentów. W roku 2012 opublikował w wydawnictwie Iuris Umowy obrotu gospodarczego z wzorami umów na płycie CD.
Spis treści
Zamówienia realizuje Księgarnia Europejska, data dostępu 24.06.2012

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!