Bezpieczna turystyka i rekreacja

Bezpieczna turystyka i rekreacja/Karol Szymański; Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. Poznań: Dział Wydawnictw Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego 2008,– 130 s.; il., tab.; ISBN978-83-61414-05-6

W książce zawarto informacje o niebezpieczeństwach, które można napotkać w górach, w lesie, nad wodą, podczas podróżowania różnymi środkami lokomocji, a także szereg wskazówek, jak postępować w danych okolicznościach. Dodatkowo autor zwraca uwagę na wiele istotnych zagadnień, dotyczących uprawiania popularnych w naszym kraju sportów, takich jak między innymi narciarstwo, pływanie, kolarstwo, kajakarstwo oraz nurkowanie. Przydatne też mogą okazać się wskazówki dotyczące zawierania umów ubezpieczeniowych oraz umów z biurami podróży. Natomiast w skrajnych sytuacjach niezbędne będą porady dotyczące ochrony zdrowia oraz pierwszej pomocy. Poradnik ten jest kierowany do wszystkich osób uprawiających różne formy turystyki, w tym do osób niepełnosprawnych, dla których turystyka i związany z nią ruch ma istotne znaczenie w procesie usprawniania organizmu.
Poradnik ten jest również kierowany do wszystkich osób pracujących z turystami, w tym do przewodników, pilotów wycieczek, a także do nauczycieli wyjeżdżających z uczniami na wycieczki. Autor: Karol Szymański – absolwent Wydziału Turystyki i Rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Aktywny uczestnik wielu zgrupowań, obozów, wypraw. Pasjonat żeglarstwa oraz kolarstwa górskiego. Uczestnik rejsów pełnomorskich. W czasie studiów – autor publikacji, członek Rady Wydziału, przewodniczący Koła Żywienia Człowieka, uczestnik projektów międzynarodowych. Ponaddziesięcioletnie doświadczenie zdobyte podczas uprawiania wielu form turystyki oraz podczas studiowania było inspiracją do napisania uniwersalnego poradnika, dotyczącego bezpieczeństwa w turystyce i rekreacji. Zamówienia mailowo pod adresem: bezpiecznaturystyka@gmail.com, telefonicznie pod numerem: 506-14-14-15, lub faksem: 655-29-97-55.

Źródło: Karol Szymański, korespondencja nadesłana 19.02.2009

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!