„It” w Perle Mazur

Mikołajki jak z bajki

Stoisko Mikołajek na targach Lato 2009 w Warszawie…Więcej »

Mikołajki pokazały się również na targach Lato 2009 w Warszawie. - Nasze stoisko miało powierzchnię 6 m. kw., a całą tylną ścianę zajął baner przedstawiający malowniczą panoramę od strony jeziora na miasto i port – opisuje prezentację gminy Dariusz Zatorski, kierownik „it” w Mikołajkach. - Na stoisku znalazły się materiały promujące ofertę turystyczną Mikołajek. Szczególnie dużą popularnością cieszył się „Kalendarz Imprez 2009 Mikołajki” oraz duży „Informator” na temat miasta i okolic. Ale nie brakowało chętnych także na inne materiały opisujące obiekty turystyczne w naszym mieście i okolicach.
Stoisko odwiedzały zarówno osoby, które nigdy nie były w Mikołajkach, jak i ci, którzy Mikołajki odwiedzają praktycznie każdego roku. - Najczęściej pytano o atrakcje turystyczne i bazę noclegową w Mikołajkach – mówi kierownik „it”.

W ostatni weekend czerwca odbędzie się w Mikołajkach 66 Rajd Polski, w którym zmierzą się najlepsi, rajdowi kierowcy świata. Będzie co oglądać, bo Rajd Polski uznawany po słynnym rajdzie Monte Carlo za drugą pod względem stażu rajdową imprezą na świecie - to równocześnie klasyfikacja Rajdowych Mistrzostw Świata RA.

O wielkim zainteresowaniu imprezą zapewniał podczas konferencji prasowej w Olsztynie burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski: - Dzisiaj praktycznie nie mamy już wolnych miejsc noclegowych w Mikołajkach i najbliższych okolicach, chociaż nasza oficjalna baza liczy 10 tysięcy łóżek. Myślę, że również z tego powodu mieszkańcy naszej gminy są przekonani, że przez ostatnie lata warto było, mimo wielu przeciwności, starać się o prawo organizacji tej imprezy. Jeśli chodzi o zakończenie rozbudowy toru, już teraz uznawanego za jeden z najładniejszych w całym cyklu, chcemy, żeby został oddany 15 czerwca – powiedział.

Lokalna współpraca

LOT Mikołajki jest bardzo aktywny. Należy już do niego 50 proc. bazy noclegowej, członkami są również wypożyczalnie sprzętu, porty jachtowe, gastronomia. Kolejka zainteresowanych wstąpieniem nie maleje.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit