Banner 275x550 2

Pomorskie

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA

Międzynarodowy-Festiwal-Teatralny

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych „Feta” jest od 14 lat jedną z najważniejszych plenerowych imprez kulturalnych organizowanych  w Gdańsku. Nieprzerwanie od 1997 r. stanowi przegląd europejskich i światowych scen teatrów ulicznych prezentowanych w wyjątkowej scenerii zabytkowego Gdańska.


Każdego roku na festiwalu  około 25 grup teatralnych z 15 krajów prezentuje w ciągu czterech dni na siedmiu festiwalowych scenach około 30 spektakli. Ponadto program FETY wzbogacany jest wystawami, koncertami oraz wydarzeniami parateatralnymi – paradami czy performence’ami. Jest kolorowo, zachwycająco, czasem zabawnie, a nawet egzotycznie i zawsze – magicznie.

Uciekając od rutyny organizator festiwalu poszukuje nowych tematów oraz miejsc, wokół których budowany jest program. Wieloletnia „wędrówka” FETY po różnych dzielnicach Gdańska jest jednym z dowodów na potwierdzenia prawdziwości hasła, pod którym miasto kandyduje do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016: „wolność kultury, kultura wolności”. Dotychczasowe edycje festiwalu odbywały się w różnych miejscach Gdańska: w zabytkowym Głównym Mieście, na molo w Brzeźnie, na gdańskim blokowisku Zaspa oraz na terenie Starego Przedmieścia, bastionów obronnych i opływu Motławy.

Produkt uzyskał tytuł festiwalu promującego kulturę Polski podczas Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej, nadany przez Narodowy Instytut Audiowizualny.

Skąpy w treści komunikat marketingowy mówi, że grupę docelową festiwalu stanowią ludzie w przedziale wiekowym 18-40 lat, dobrze wykształceni, zainteresowani kulturą i sztuką, mieszkańcy Trójmiasta, krajowi i zagraniczni turyści odwiedzający Gdańsk. Prawda jest taka, że FETA to czterodniowe święto teatru w Gdańsku, któremu wiernie towarzyszy wspaniała publiczność. Nie odstraszają jej nawet załamania pogody, a na finałowym spektaklu potrafi zebrać się kilka tysięcy ludzi. FETA to nie tylko teatr. To fiesta, święto towarzyskie trwające do późnych godzin nocnych, skupione również wśród punktów gastronomicznych obleganych nie mniej niż teatralne areny.

 

 

Właściciel produktu:

Gdański Archipelag Kultury

ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk

tel./fax: 58/ 306-66-76

www.gak.gda.pl

Podmiot zarządzający:

„Plama” Gdański Archipelag Kultury

ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk

tel./fax: 58/ 557-42-47

sekretariat@gak.gda.pl

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit