Targi Aktywni 50+

Małopolskie uzdrowiska na targach dla seniorów

ZDROWIE I URODA

Monika Karczmarska z Uzdrowiska Swoszowice i Elwira Myśliwy z Uzdrowiska Wysowa reprezentują małopolskie uzdrowiska podczas targów Aktywni 50+ na wspólnym stoisku/ fot.: E. Tomczyk-Miczka

Aktywni 50+ to impreza cykliczna stworzona z myślą o osobach wkraczających w drugą połowę życia, które postrzegane są przez wiele branż jako segment docelowy ich oferty. We wszystkich dotychczasowych edycjach wzięło udział już niemal 10 tysięcy odwiedzających. Najnowsza, czwarta edycja Targów Aktywni 50+ miała miejsce w marcu br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dyrektor Działu Marketingu i Sprzedaży Uzdrowiska Swoszowice, Monika Kaczmarska, wystawca  targów Aktywni 50+, pozytywnie ocenia udział w targach. - Jest to impreza tematyczna, a takie w dobie kryzysu targów, o którym się wiele ostatnimi laty mówi, mają szansę na powodzenie i rozwój. Jako przedstawiciele branży turystyki zdrowotnej widzimy w tego typu imprezach szansę dla promocji turystyki uzdrowiskowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z prezentacji na targach – mówi. - Swoszowice zdecydowały się na  wspólne stoisko wraz z drugim małopolskim uzdrowiskiem – Wysową-Zdrój. Oferta nasza i Wysowej nie jest konkurencyjna, każde z uzdrowisk ma inny profil i specyfikę, a razem udało się lepiej zaistnieć w przestrzeni targowej.

Produkty age-friendly zajmują coraz ważniejsze miejsce w ofercie firm oraz przedstawicieli wielu sektorów gospodarki. Także branża turystyczna nie pozostaje obojętna na trend starzenia się społeczeństwa oraz na fakt, że seniorzy stanowią coraz szerszą grupę klientów. Jedną z form kontaktu z tą grupą staje się udział w coraz popularniejszych targach skierowanych do ludzi dojrzałych.

W ramach targów osoby zainteresowane ofertą skierowaną do tego segmentu klientów mogły zapoznać się z szeroką gamą artykułów oferowanych przez firmy komercyjne oraz organizacje pozarządowe, zadbać o zdrowie i urodę, czy zapoznać się z nowymi technologiami. Frekwencja na targach była bardzo duża, niewątpliwą atrakcję stanowiły odbywające się w trakcie imprezy koncerty, wykłady i warsztaty m.in. rękodzieła. Ponadto można było skorzystać z bezpłatnych badań m.in. słuchu i poziomu cukru we krwi oraz zapoznać się z ofertą szkoleń unijnych dla osób po 50 roku życia, które nadal są aktywne zawodowo.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z dużego zainteresowania, jakie wśród odwiedzających wywołała reprezentacja Królewskiego Miasta Krakowa – Uzdrowiska Kraków Swoszowice, które na tej imprezie promowało swoje naturalne wody siarczkowe i stworzone w oparciu o nie pobyty lecznicze oraz wczasy zdrowotne - relacjonuje Monika Kaczmarska. - Zapraszaliśmy do Uzdrowiska, zwłaszcza na dni otwarte, które Uzdrowisko Kraków Swoszowice organizuje z okazji Światowego Dnia Zdrowia ustanowionego przez World Health Organization. To święto jest co roku okazją do zastanowienia się nad tym, co dobrego robimy dla swojego zdrowia. Wiele organizacji zajmujących się ochroną zdrowia i profilaktyką organizuje w tym czasie konferencje, spotkania, targi lub dni otwarte. Nasz ośrodek zaprasza do siebie wszystkich, którzy chcieliby przy tej okazji spotkać się z lekarzem i skorzystać z zabiegów. W sobotę 6 kwietnia, w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia przy zakupie zabiegów wizyta lekarska jest bezpłatna, a dodatkowo wszystkie zabiegi można zakupić 25% taniej - zaprasza rozmówczyni.

Elżbieta Tomczyk-Miczka

 

 

 


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit