Do 31 sierpnia należy składać deklaracje udziału w XXIV Kongresie Uzdrowisk Polskich

ZDROWIE I URODA

Spotkanie członków konsorcjum „Zdrowie i Uroda" utworzonego z inicjatywy Polskiej Organizacji Turystycznej otwiera program XXIV Kongresu Uzdrowisk Polskich. Inowrocław, 28 - 30 września. Organizatorami kongresu są Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Unia Uzdrowisk Polskich oraz Izba Gospodarcza „Uzdrowiska Polskie".

Wiodący temat kongresu zawiera się w skrótowym haśle „Uzdrowiska Polskie – Wyzwania i szanse", które organizatorzy rozwijają w zaproszeniu kierowanym do zainteresowanych uczestnictwem przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej, środowisk naukowych i medycznych, zarządzających przedsiębiorstwami uzdrowiskowymi, hotelami oraz władze i członków organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz branży uzdrowiskowej. W zaproszeniu czytamy, że celem Kongresu Uzdrowisk Polskich jest określenie możliwości rozwoju, wskazanie szans i zagrożeń wynikających dla uzdrowisk z przeobrażeń następujących w naszym kraju, Europie i na świecie. Tematyka sesji plenarnych będzie dotyczyła kwestii istotnych dla władz miast i gmin, przedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki, branży turystycznej, lecznictwa uzdrowiskowego, marketingu i reklamy. Panele dyskusyjne poświęcone będą omówieniu obecnych trendów prozdrowotnych występujących w lecznictwie i turystyce uzdrowiskowej, certyfikacji usług uzdrowiskowych, wellness i spa oraz możliwościom współpracy i pozyskania środków w ramach przyszłych programów unijnych. Elementem kongresu będzie wystawa sprzętu medycznego, wód mineralnych i produktów uzdrowiskowych oraz kosmetyków wytwarzanych na bazie naturalnych surowców leczniczych.

Koszty udziału osób, które zdecydują się na dwa noclegi w pokoju jednoosobowym wynoszą 1,4 tys. zł. Przy wyborze hotelu czterogwiazdkowego cena jest wyższa o 150 zł. Uczestnicy zakwaterowani na jedną noc zapłacą 1 tys. zł. Przy rezerwowaniu w pokoju dwuosobowym cena noclegu jest niższa, ale konieczne jest wskazanie drugiej osoby. W opłatach mieszczą się kwoty za wyżywienie, przerwy kawowe, materiały konferencyjne i publikacje pokonferencyjne. Termin rezerwacji upływa 31 sierpnia 2015 r. Wniesiona opłata za uczestnictwo w Kongresie nie podlega zwrotowi w przypadku odwołania lub rezygnacji z jego części.

Firmy, które będą brały udział w wystawie ponoszą koszty stoiska. Za standardowe, o powierzchni 4 metry kwadratowe opłata wynosi 1 tys. zł, natomiast wydatek 2,5 tys. zł wymagany jest za prezentację podczas konferencji prasowej.

Również do 31 sierpnia przyjmowane są deklaracje i opłaty udziału w wycieczkach towarzyszących kongresowi. Wycieczka zaplanowana na 30 września nosi nazwę „Pałuki". Obejmie zwiedzanie Lubostronia - pałacu we włoskim stylu ,,Villa Rotonda'", rezydencji rodu Skórzewskich; Wenecji - ruin gotyckiego zamku ,,Diabła Weneckiego'" Mikołaja Nałęcza i skansenu kolejki wąskotorowej; Biskupina - skansenu archeologicznego, osady prasłowiańskiej z VII-IV w. p.n.e., rekonstrukcji chat i wałów obronnych, muzeum. Koszt wycieczki to 75 zł od osoby. Wycieczka „Miasto kwiatów" jest tańsza, 36 zł od osoby i prowadzić będzie po Inowrocławiu. W programie zwiedzania są tężnie solankowe, park solankowy, rynek i centrum Inowrocławia, bazylika mniejsza im. Najświętszej Maryi Panny, Trakt królewski. Wycieczki odbędą się jeśli grupy liczyły będą minimum 20 osób.

W sprawach rezerwacji należy kontaktować się z Biurem XXIV Kongresu Uzdrowisk Polskich, tel.: 18 477 74 50/ faks 18 477 74 51; e-mail: biuro@sgurp.pl.

Do pobrania formularze

Uczestnictwa w kongresie

Udziału w wycieczkach

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit