Klucze do Edenu

Wybory serca tego roku

Deski sali teatralnej Służewskiego Domu Kultury w Warszawie były w tym roku miejscem wręczenia statuetek „Klucze do Edenu” osobistościom, które w znaczący sposób przyczyniają się do promocji i rozwoju rynku usług spa i wellness, a także ogłoszenia wyników konkursu „Najpiękniejsze spa 2015”. Nagrody przyznaje magazyn Eden Spa&Wellness. Patronem wydarzenia jest Konsorcjum Zdrowie i Uroda utworzone z inicjatywy Polskiej Organizacji Turystycznej.

Uzdrowiska-Polskie

Polskie uzdrowiska

"Uzdrowiska Polskie - Wyzwania i Szanse", pod takim hasłem 28-30 września w Inowrocławiu (Teatr Miejski) zorganizowany zostanie Kongres Uzdrowisk Polskich, czyli ogólnopolskie, najbardziej prestiżowe spotkanie przedstawicieli branży uzdrowiskowo – turystycznej w kraju.

Do 31 sierpnia należy składać deklaracje udziału w XXIV Kongresie Uzdrowisk Polskich

Spotkanie członków konsorcjum „Zdrowie i Uroda" utworzonego z inicjatywy Polskiej Organizacji Turystycznej otwiera program XXIV Kongresu Uzdrowisk Polskich. Inowrocław, 28 - 30 września. Organizatorami kongresu są Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Unia Uzdrowisk Polskich oraz Izba Gospodarcza „Uzdrowiska Polskie".

DSCN1948

Utwórzmy konsorcja

O promocji polskich uzdrowisk i obiektów wellnes & spa rozmawiamy z Bartłomiejem Walasem, wiceprezesem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej/ fot.: E. Tomczyk-Miczka

Dla zdrowia i wedle gustu

- Spośród 44 uzdrowisk polskich, 10 leży w Małopolsce. Nie sposób nie brać pod uwagę tego sektora przy spojrzeniu na spektrum produktu turystycznego regionu - mówi Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, podkreślając, że turystyka uzdrowiskowa jest jednym z priorytetowych produktów markowych Polski.

Model tężni w Inowrocławiu prezentuje na targach Marcin Kruszka z Inowrocławskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej/ fot.: Marek Perzyński

Tężnia w miniaturze to wabik i lekcja poglądowa

W Inowrocławiu sprawili sobie miniaturę miejscowych tężni i pokazują ją na targach turystycznych jako wabik. A czynią to skutecznie, co wskazuje, że miniaturyzacja się w Polsce przyjęła, choć - mimo zachęt i zapewnień polityków - drugiej Japonii nie zbudowaliśmy.

Marszałek Olgierd Geblewicz (w środku) przekazuje prezesowi Mateuszowi Korkuciowi (z prawej) dokument o przejęciu spółki Uzdrowisko Kołobrzeg przez samorząd województwa zachodniopomorskiego. Z lewej prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek, w głębi Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa, odpowiedzialna za sprawy lecznictwa/ fot.: E. Dubois

Nie będę wymuszał rewolucyjnych zmian

Zamiast prywatyzacji kołobrzeska spółka została skomunalizowana. Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz  przekazał prezesowi kołobrzeskiej spółki Mateuszowi Korkuciowi dokumenty o jej przejęciu.

1

Nizinny kurort bez zadęcia

Z uroków Krasnobrodu korzystała podobno sama Marysieńka Zamoyska. Czy leczyła na Roztoczu dolegliwości czy też wykorzystywała leśne ostępy do potajemnych schadzek z późniejszym mężem – Janem III Sobieskim? Poszukiwanie odpowiedzi na powyższe pytanie może przyciągnąć turystów do Krasnobrodu.

1

Miedziowy potentat buduje Polską Grupę Uzdrowisk

KGHM Polska Miedź to już nie tylko tygrys wśród polskich firm przemysłu ciężkiego, ale i w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że zrobi konkurencję... żeńskim zakonom, które specjalizują się w prowadzeniu domów opieki nad seniorami.

1

Bez dofinansowań NFZ - wizja na najbliższe lata

- Dla rozwoju polskich uzdrowisk kluczowe znaczenie będzie miało spodziewane ograniczenie dofinansowania świadczeń z Narodowego Funduszu Zdrowia, co uczyni je bardziej podatnymi na nowe trendy w turystyce uzdrowiskowej, spowodowane koniecznością pozyskania klienta komercyjnego - mówi Daniel Lisak, kierownik biura Krynickiej Organizacji Turystycznej.

Monika Kaczmarska, p.o. dyrektora Działu Marketingu i Sprzedaży Uzdrowiska Kraków Swoszowice Sp. z o.o.

Uzdrowisko w cieniu metropolii

- O tym, że uzdrowisko Swoszowice leży na terenie jednej z dzielnic Krakowa - Dzielnicy X - nie wiedzą nawet mieszkańcy Krakowa. Powszechnie uważa się, że Swoszowice to podkrakowska miejscowość. Bliskość Krakowa ma swoje złe i dobre strony - mówi Monika Kaczmarska, dyrektor Sprzedaży i Marketingu Uzdrowiska Kraków Swoszowice.

„Turówka” stanowi doskonałą alternatywę dla zgiełku metropolii oraz sieciowych hoteli

Wokół obiektu wciąż unosi się nimb sławy i sukcesu

Renoma hotelu „Turówka” sięga daleko poza Wieliczkę, w granicach której jest zlokalizowany. Ten obiekt wybrała na swoje lokum drużyna Włochów podczas mistrzostw w piłce nożnej Euro 2012.

Adam Hok

Zastosujmy politykę małych kroków

Adam Hok, prezes Zarządu Kołobrzeg Polskie Centrum Spa, dyrektor generalny Provita Hotel Zdrojowy w Kołobrzegu, członek Rady Programowej konsorcjum „Zdrowie i Uroda”

Christophe Mańkowski

Ujawniają się różnice, łączą nas jednak wspólne korzyści

Christophe Mańkowski, prezes Zarządu Grupy Thermaleo, do której należy Uzdrowisko Szczawnica S.A.; członek Rady Programowej konsorcjum „Zdrowie i Uroda”

Tomasz Kwiatkowski

Zadanie na początek - zdefiniujmy pojęcia

Tomasz Kwiatkowski, dyrektor zarządzający, dyrektor ds. lecznictwa - Zakład Leczniczy „Uzdrowisko Nałęczów” S.A.

Spotkanie założycielskie konsorcjum „Zdrowie i Uroda” w warszawskim hotelu Sobieski

Synonim wysokiego standardu, jakości obsługi, wiarygodności ofert

Czteroosobowa  Rada Programowa  pokieruje pracami konsorcjum „Zdrowie i Uroda” powołanego z inicjatywy Polskiej Organizacji Turystycznej. Konsorcjum jest dobrowolnym, nieformalnym zrzeszeniem stawiającym sobie wspólny cel, którym jest opracowanie i realizacja strategii promocji i tworzenia warunków lepszej sprzedaży produktów polskiej turystyki uzdrowiskowej oraz Wellness & Spa w kraju i zagranicą.

1

Małopolskie uzdrowiska na targach dla seniorów

Aktywni 50+ to impreza cykliczna stworzona z myślą o osobach wkraczających w drugą połowę życia, które postrzegane są przez wiele branż jako segment docelowy ich oferty. We wszystkich dotychczasowych edycjach wzięło udział już niemal 10 tysięcy odwiedzających. Najnowsza, czwarta edycja Targów Aktywni 50+ miała miejsce w marcu br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.