Szkolenie kadr to działanie ciągłe
Pod tą nazwą w roku 2008 Śląska Organizacja Turystyczna przeprowadziła cykl kompleksowych szkoleń związanych z informacją turystyczną. Projekt powstał w wyniku prac nad Śląskim Systemem Informacji Turystycznej.
Zgodnie z zapisami Programu Funkcjonowania i Rozwoju tego systemu kompetentne kadry informacji turystycznej to podstawa sprawnie działającego systemu informacji turystycznej.
Śląski System Informacji Turystycznej, którego szczegółowe ramy i harmonogram wdrażania określa uzupełnienie do strategii Rozwoju Turystyki w Województwie Śląskim, jest pierwszym tego typu kompleksowym narzędziem rozwoju informacji turystycznej w Polsce, opartym na doświadczeniach krajów Unii Europejskiej, przygotowanym dla województwa śląskiego ze szczególnym uwzględnieniem jego specyfiki, na bazie analizy stanu istniejącego w informacji turystycznej w regionie. W chwili obecnej inne regiony kraju, wykorzystują nasze rozwiązania budując własne systemy, dzięki czemu już teraz system jest ponadregionalny, a w szerszej perspektywie ma szanse stać się wyznacznikiem jakości i efektywności działania informacji turystycznej w Polsce.
Śląski System Informacji Turystycznej jest budowany wielopłaszczyznowo, a w jego skład wchodzą takie elementy, jak znak i wizualizacja systemu, regionalne centrum „it”, Śląska Rada „it”, wsparcie podmiotów odpowiedzialnych lokalnie za informację turystyczną, rozwój sieci „it”, znakowanie dróg znakami turystycznymi, stworzenie regionalnej cyfrowej bazy danych, modernizacja regionalnego portalu informacji turystycznej i włączenie serwisów lokalnych do systemu, rozwój sieci infokiosków, publikacja materiałów promocyjnych i informacyjnych, w tym multimedialnych, wdrożenie struktury zarządzania systemem, zbudowanie systemu kategoryzacji centrów i punktów „it” i inne.


